Co si zapamatujete lépe vzhled nebo chování ?

Dneska jsem se o tom bavila se svýma spolužačkama.
Všechny si líp pamatujou vzhled než chování ale já to mám naopak.

Mám 10 spolužaček :
3 - si pamatujou pouze vzhled
4- si pamatujou vzhled, parfém
3 - pamatujou si vzhled, parfém a chování pouze když byl ten člověk hodně hlučný
Já si pamatuju - parfém, chování do detailu ale vzhled ani trošku

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Tak především to nebyl vědecký výzkum. Na takové hodnocení je třeba vzít větší vzorek. Za druhé každý člověk vnímá jinak - jeden je zrakový typ, druhý sluchový a další zase jiný. Většinu informací vnímáme zrakem, a více si všimneme pohybu než nehybné tváře, vzhledu. Někdo má dobrý čich, tak si pamatuje parfém, někdo sluch, tak si pamatuje co řekl a podobně. A taky záleží na situaci. Když budeš někoho potkávat každý den, zaměříš se na detail, na vzhled.

Další odpovědi:

Pokročilý

vůni a chováni si pamatuji hodně...ale na tváře nebo jména jsem hrozná...to potřebuju toho člověka potkat vícekrát už..

Zlatý

je to dané dobou a aj človekom.

pre mňa je profesne podstatné najmä chovanie, ale na druhej strane, pokiaľ som s tým človekom v kontakte, aj vzhľad (bezdomovec proste nezaujme - ale môže zaujať chovaním [napr. hrou na hudobný nástroj]).

na ulici sa zasa otočím za peknou ženskou (vzhľad), ale keď otvorí hubu (chovanie), radšej prchám.

takže - rôzni ľudia sa do pamäte zapisujú rôzne, často v kombinácii chovanie/vzhľad.

;-Q

Zlatý

tak to tak vypadá, že zatímco kamarádky si pak budou pamatovat jen penis, ty si toho prožiješ daleko více ;q

Bronzový

Chování, vzhled jak u koho :-)

Určitě chování a styl mluvení. Vzhled mám na posledním místě

To se nedá takhle posoudit - samozřejmě pokud někoho vidíš poprvé a jsi v jeho přítomnosti jen na krátkou dobu, zapamatuješ si pravděpodobně spíše jeho vzhled, protože za tak malou chvíli se toho o jeho chování a osobnosti pravděpodobně moc nedozvíš. S těmi vůněmi je to ale dobrý postřeh, protože to je věc, kterou si lidé pamatují celkem často a také hraje roli v tom, zda je jim onen jednotlivec příjemný. Zpět k tomu chování - ano, je jasné, že když se člověk projevuje nějak výrazně, zapamatuješ a "zaškatulkuješ" si jej spíš a dřív, ale nemusí to být zas tak klíčové a hlavně ne odpovídající.

Já bych vzhled a chování (potažmo povahu) na téhle rovině z hlediska lidí, které znás krátce, neporovnávala. Samozřejmě roli v tom, zda na nás člověk celkově působí dobře, hraje obojí, ale vzhled si většina lidí pamatuje spíš. Nicméně třeba když si vybavuješ lidi z minulosti, se kterými si něco zažila a znala si je alespoň trochu blíže, často se stává, že si třeba pamatuješ spíš jejich chování než vzhled. A tady to právě záleží na tom, jak to máš ty a na tvojí individualitě.

Já, sama za sebe, vzhled a chování nepovažuji za "rovnocenné kategorie" a do určité míry si, dalo by se říci, pamatují obojí. Někdy si pamatuji třeba jen, jak člověk vypadal, ale to je ve většině případů tehdy, když jsem jej po stránce osobnostní a povahové příliš neznala. Jindy, zvlášť když uplynula již dlouhá doba od coby, kdy jsem toho člověka potkávala, se mi vybaví zase spíše jeho povahové rysy a konkrétní zážitky... Záleží to na různých faktorech. :)
Doplňuji:
Ale samozřejmě tu hraje roli i to, že každý má různě rozvinuté různé typy paměti, takže některé věci si bude pamatovat spíš a jiné ne...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.