annas

Co si představujete pod pojmem ekologická stopa?

Češi prý patří mezi největší ekologické škůdce na světě. Vydatný český oběd zanechá na Zemi takový otisk jako pět dní života obyvatele Konga nebo jeden den Bulhara či Albánce. Jak toto tvrzení chápete?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Odpověď je už vlastně v druhé větě. Produkujeme moc bordelu, nešetříme, konzum. Nebylo by vůbec od věci zachovat naši planetu i našim dětem…
Doplňuji:
„Ekologická stopa je uměle vytvořená jednotka, která určuje kolik metrů čtverečních Země potřebuje člověk k dané činnosti, či kolik metrů čtverečních Země potřebuje pro svůj život. Jednotka v sobě obsahuje vše od získání potravin, dopravu až po odpad, který člověk vyprodukuje.“ Z Wikipedie.
A my opravdu nejsme „skromní“.

Další odpovědi
anonym

souhlasím s 1Popolka1,ale přivádí mě to k další otázce proč si neustále stěžujeme že se pořád zdražuje,když dokážeme tak plýtvat nejen surovinami,ale i naší přírodou

Moulas

To asi bude šlápota v bahně po Kateřině Jacques když hledala biomasu.

led

mrhanie surovinami jedlo,príprava jedla