Melkor

Co si představíte pod pojmem „Poslouchej své srdce“?

Je neskutečná škála hudebních stylů, ve kterých se toto slovní spojení vyskytuje: jak v disku tak metalu, roku, nemálo v popu, v různých satanistických písních, tak i v písničkách pro děti. Co si pod tímto slovním spojením „Pouslouchej své srdce“ představujete. (Listen to Your Heart)" (často také doplněno o „Just [
jen, pouze, prostě, právě] listen to Your Heart“). A proč se také píše to Heart s velkým písmenem?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, proč se píše Heart takto, neznám angličtinu.. Ale napsat Srdce je i v češtině možné jako výraz zdůraznění něčeho, neobvyklého pojetí či citového zaujetí. Obvyklé je v poezii.

Srdce se považuje za symbol lásky, i když to z počátku bylo jinak Symbol se ujal jako metafora lidského srdce teprve mezi 13. a 16. stoletím.

Něco z historie.
Pravěcí lovci nezřídka při otevření čerstvě zabité zvěře mohli vidět stále ještě tepající srdce, v němž spatřovali cosi jako sílu či ducha tohoto zvířete. Podobné pojetí známe od válečníků z primitivních národů, kdy například Eskymáci či původní Austrálci po bitvě pojídali srdce nejstatečnějších nepřátel, aby na ně přešla jejich odvaha. Podobně také aztéčtí kněží zabíjeli na oltáři lidské obětiny a dokonce jim rvali ještě tlukoucí srdce z hrudi, které posloužilo jako oběť bohům. Egyptští faraoni zase srdce nechávali balzamovat. V tajemně tlukoucím orgánu v hrudní dutině všichni viděli jakési sídlo nepochopitelných magických sil života.

S láskou to tudíž nemělo nic společného, srdce bylo sídlem ducha, síly, života, nadpřirozena. Došlo však ke změně.

Ve 12. a 13. století byla na vzestupu rytířská kultura spojená s láskou vyjadřovanou ke krásným, nedostupným vdaným paním, které opěvovali tubadúři či minesengři. V tehdejších milostných scénách se opět objevují stylizované listy, často obarvené do červena, přičemž červená barva byla již tehdy považována za symbol lásky. Odtud již nebylo daleko k rozšíření symbolu rudého srdce jako vyjádření lásky po Evropě.

Stylizované srdce ovšem získalo dvojí význam, světský svět jej viděl jako symbol lásky světské, křesťanství jej spojilo s úctou k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu.
.http://www.po­hodovazena.cz/2216/proc-je-srdce-symbolem-lasky/

Proč poslouchat své srdce? Pokud srdce pracuje, je symbolem života. K životu patří i láska.

V srdci sídlí totiž naše city, emoce. Protože se zajímám o čínskou medicínu, vím, že srdce je sídlem ohně, takže jakékoliv vzrušení (bohužel i negativní) člověka „rozpaluje“. Proto je třeba své srdce dobře poslouchat, pečovat nejen o něj, ale i o lásku, která se usadí v srdci. Srdce i láska se budou navzájem ochraňovat.

Nezbývá nám nic jiného než své srdce poslechnout.

„Hledat lásku? "Nesmysl“ – říká rozum. „Směšné“ – tvrdí hrdost. „Riskantní“ – brání se „zkušenost“. Ale samota mě zabíjí – šeptá „srdce.“ (neznámý autor).
Doplňuji:
Až jsem svou odpověď odeslala, všimla jsem si, že jde o kategoriie hudba.

Kdo chce pochopit hudbu, potřebuje srdce, aby ji mohl procítit. Vnímat srdcem je tedy důležitější než ušima.

Jeden citát od anonyma.

„Hudba je ako láska. Čistá, nevinná a krásna, no predsa majú jeden rozdiel: Hudba ti nikdy nemôže ublížiť tak ako láska, pretože ti utišuje bolesť, keď ti ju láska spôsob“.

Další odpovědi
led

Nestačí len počúvať ušami, vidieť očami, cítiť nosom, prstami, treba aj cítiť v sebe, vo svojej mysli, vo svojom Ja.
Hudobník, keď komponuje, tú melódiu najprv cíti svojim srdcom, svojim duchom, vo svojej mysli a až následne začína skladať akési všeobecné hudobné vopred dohodnuté značky – noty na papier. Všimnite si hudobníka, keď hrá, ako tu hudbu prežíva, to hrá svojim srdcom, prirodzene, nehovorím o „robotníkoch hudby“, ktorí sa podľa zápisov, či z počutia hudbu nadrilujú, hrajú mechanicky a neodvážia sa uhnúť z predpísaného ani len „ň“, vložiť svoje cítenie…
Aj v reálnom živote máte tieto možnosti. Buď budete žiť (a to naozaj) a do svojho života vkladať aj svoje srdce, alebo len prežívať – tráviť čas medzi zrodením a zánikom.

quentos

jistě, umění (nejen hudba) nás nabádá k tomu, abychom všechno necedili jen rozumem. Co jiného než umění by mělo být poslem této zprávy? Věda těžko…
V angl. názvech se píší všechna písmena velká kromě předložek a členů.

Awer

Překvapuje mě, že tu ještě nepřistála odpověď.
Co se týče psaní velkých písmen, taková je prostě angličtina. V nadpisech, u názvů atd. můžeš napsat velké písmeno takřka u každého slova a je to „correct“.
Co se týče významu sousloví, nikdy jsem neuvažoval o ničem jiném než „jednej dle svých pocitů“. Zpravidla je tím míněna láska, u satanistů bych skromně tipl spíš nenávist..

Jsemtady

Bud se ridis mozkem, logicky a nebo se ridis tim co ti rika srdce, proste ne uplne logicky ale mas z toho pak dobrej pocit.
V praci treba ze se nepozenes za nejlip placenym mistem ktere te ale nebavi, kdezto zvolis mene placene ktere te bavi.
Podobne v lasce, ze ai nebudes hledat prachace, ale toho do koho se zamilujes byt to treba neni logicky ten nej.
Nebo chces neco udelat, treba jed do ciziny a cestovat, nebo delat neco co neni logicke ale mas ten pocit ze bys byla stastna kdyz to udelas.
„Ridit se pocitama“ myslim ze i tem zpevakum rikali uc se, udelej skolu, najdi si misto, ale oni se rozhodli jit za svym srdcem delat muziku a bejt stastni ac na zacatku nevedeli jestli uspejou, takze to nebylo logicke rozhodnuti.. atp.