Kyta

Co,si představit,pod pojmem,kreditní krize?

Nejlepší odpověď
Drap

Nastane nedostatek finančních prostředků.

Další odpovědi
dudu

Velmi lapidárně řečeno, aby:
a/správně fungoval lidský organismus, musí v těle kolovat krev
b/ fungovala ekonomika, musí si banky, které jsou jejími pilíři věřit a v případě potřeby vzájemně přelévat /půjčovat si třeba jen na den/ potřebné finance a takto dodávat „energii“ celosvětovému koloběhu peněžních toků.
Pokud snad tento děj zamrzne navodí paniku, vznikne chaus a finanční a posléze též zbožové trhy zkolabují. Tomuto obrovskému riziku docela úspěšně čelí kapitál v rukou Amerických bank, zatímco evropští politici se chovají naprosto nezodpovědně.