zjentek

Co si představit pod pojmem „francouzské zlato“?

Nejlepší odpověď
led

Cena získaná na súťaži vo Francúzsku,
napríklad športové súťaže,
súťaž vín – „Zlatá“ lechovická frankovka,
zlato na Filmovom festivale v Cannes
22 karátové zlato

Další odpovědi
Kepler

Je to šperkařské zlato v plátcích o ryzosti 22 karátů (24 karátů je čisté zlato). Proč se ale nazývá právě „francouzské“ a čím se odlišuje od jiných druhů, to jsem nenašel. Je možné že existuje i v jiných ryzostech. Nebo možná ta ryzost 22 karátů je charakteristická právě pro f. z.

anonym

… že to zlato je francouzské.

Davidpu

Je to bižuterie která je silně pozlacená

zjentek

Ad barbakan, často mně svým stylem odpovědi připomeneš jednu děsnou svini ..mě!

zjentek

body už jsi dnes dostal všechny ;)