Alesh

Co si pořídit na serfování mimo domov?

Potřebuji serfovat na netu v místě, kde není wi-fi ani jiná možnost instalace čehokoli, čili asi jedině můžu být připojen přes mobilní síť. K tomu potřebuji nějaký tablet či tak něco. Musí to být tenké, skladné, o velikosti do formátu A4. Mělo by to z 90 % sloužit jen k serfování a s tím souvisí otevírání dokumentů a médií. Jinak samozřejmě chci něco spolehlivého a nemuselo by to být nějak extra drahé.
Co se k tomu pak musí pořídit od operátora? Nějaká ta simka, ne? A když mám internet v mobilu od operátora, tak to je v rámci toho nebo si musím pořídit něco dalšího? Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Bedy

Jsou nějaké 3–4 možnosti.

  1. netbook – výhodou je spolehlivost a takové to uživatelské pohodlí – prostě práce jako na počítači. Možná úplně tenký není, nechám na Vás posouzení.
  2. větší chytrý telefon – prodávají se telefony s obrazovkou přes 4,5 palce (11–12 cm úhlopříčka), výhodou je všestranné použití. Mohu uvést příklad – Nokia Lumia 625 (dobrý poměr cena/výkon).
  3. tablet – tady bych si dával velký pozor při výběru, tablet do nějakých 5–6 tisíc většinou nemá cenu kupovat, protože je vyrobený z nejlevnějších materiálů, má mizerný výkon, na tak velkou obrazovku malé rozlišení displeje. Doporučuju koukat i na operační systém – doporučím vybírat Windows 8 či iOS, eventuálně Windows RT. Zase uvedu nějaký dobrý příklad, např. Acer Iconia Tab W3
  4. hybrid tabletu a notebooku/netbooku – podle mého názoru dnes nejlepší volba – spojuje výhody tabletu a notebooku. Cenově dostupný příklad takového zařízení je například http://www.al­za.cz/lenovo-ideapad-s210-touch-white-d458347.htm

Další odpovědi
postcd

jsou smartphony, tablety (větší) a nebo malé notebooky, záleží na tom jak intenzivně na tom chceš serfovat, třeba na smartphonu by sis to moc neužil.
pro aktivnější surfování asi spíše notebook: http://notebo­oky.heureka.cz/f:2111:2­5227;2120:391;p:577/?o=4­#c700

  • k tomu usb modem tmobile twist (0,4Kč za megabajt)