fcoop

Co si o „tom“ myslíte? Aneb – „Pomníky stavíte,prosím vás komu“?

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/glosa-pomniky-stavite-prosim-vas-komu-dhi-/p_spolecnost­.aspx?c=A141008­_171406_p_spo­lecnost_wag#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=pes_ne­viditelny&utm_con­tent=main
Doplňuji:
Žijeme ve státě,kde je možné,aby chlápek,co mlátil do lidí na Vaclaváku,nebo na Nár.tř. – seděl v PS PČR a spoluutvářel zákony této země.Ten pán,spíš soudruh, se jmenuje Zdeněk Ondráček a kope,jak jinak,za komunisty.
Na praporu,co hrdě vlaje nad Pražským hradem je nápis:„Pravda zvítězí“
Dobrý – co?

Nebyl by výstižnější nápis:„Pravda vyděsí“?

A jen tak pro pořádek........když odkaz,tak odkaz…

http://didrak­.blog.cz/1201/dost-bylo-pravdy-a-lasky

Nejlepší odpověď
Pepa25

Souhlasím s názorem, že Kryl by rozhodně o žádný pomník v Parlamentu nestál, naopak by ho to urazilo. Vzpomínám si, jak jsem se osobně setkal s tím, jak někdy na podzim 1992 protestoval proti rozdělení Československa a děsilo ho, že lidé už rezignovali a brali rozpad jako fakt.

Další odpovědi
annas

O prospěch jde vždy pachatelům zločinu, kteří se domnívají, že jej zakryjí „dobrým skutkem“, samozřejmě podle jejich pohledu. Řídí se totiž svým svědomím, i když to se řídí situací.

Jan Sobotka: " Obecné morální zásady platí i v politice, jenže jsou přizůlsobeny prostředí."

Těžko se lze něčemu divit, když politici potřebují získat lidi na svou stranu různými politickými metodami …
Doplňuji:
Třeba jednou z metod je ta, že " oslavují " Karla Kryla, i když v minulosti nebyl ve své vlasti žádoucí. Určitě si budou k tomu pouštět desku s jeho „Písní neznámého vojína.“. Nebo ji přijde zahrát vojenská hudba hradní stráže…

ivzez

Totéž, co autor.
Pochybuji, že by se k tomu Kryl vyjádřil jinak …

Neexistuje něco jako posmrtné zneuctění autora,
kterého si s výjimlkou poslanců váží celý nárok?

Nestálo by za pokus podat trestní oznámení?

gecco

Jde o zhovadilost a o poplácávání si po vlastních ramenou.
Je mrzuté, že takové akce zaplatí daňoví poplatníci, jinak by nešlo naprosto o nic.
Doplňuji:
K doplnění – ano, možné to je.
Na tomto lze jasně vidět, že (někteří) politici se neštítí ničeho, co mohou zneužít ke svému prospěchu.
Slušný člověk by jim ruku nepodal, to jim ale nikterak nebrání kdykoli a kdekoli tu ruku ke stisku nabízet.

anonym

Dnes by na to Karel neměl snad ani slova

led

Rúcanie modiel a stavba nových sa prelína celou históriou človeka. Je málo súčasných štátov, kde si svoju históriu cenia a pre budúcnosť ju zachovávajú aj v rôznych pomníkoch. Veď história nešla vpred rovnou cestou, ale mnohými zákrutami, kde sa aj idológie rôzne pretínali. Ak ju chceme pochopiť, musíme poznať nielen tie kladné „pomníky velikánov“ ale i pomníky záporných, jedine tak môže byť dejepis dôveryhodný. Ak chcete poznať osobnosť, nemôžte si zakrývať oči, pre vami popieranými skutočnosťami. Práve naopak treba ich priznať a z ich chýb sa poučiť. K pochopeniu človeka musíte poznať a priznať mu aj cesty, ktoré formovali jeho názory, postoje i dôvody týchto postojov ku konkrétnym problémom, činom, ale i kladné i záporné stránky, bez ktorých by človek ani nebol človekom.
Nerobme novodobých bohov, tam kde nie sú, ale ani nevytvárajme nových diablov… Ani „hrdinovia Nežnej“ neboli žiadni nadprorodzene anjelsky čistí „neľudia“, práve naopak, boli to ľudia aj s neresťami i kladnými stránkami. niektorí z nich videli budúcnosť v prospech ľudu, niektorí zas v prospech svojej, či inej „sponzorskej“ peňaženky. Tých pár rokov, ktoré od „Víťazného Novembra“ ešte neuvolnilo mnohé dokumenty, ktoré ukazujú, vysvetľujú dobu. Tak isto i z „prednovemrových“ čias, ešte nie sú uvoľnené dokumenty, ktoré možno uvidia až naši jasličkári a škôlkári.
Momentálne som na rozpakoch, chcem mať sochu k pocte „neznámeho radového občana“ na Sněmovní 4 v Prahe, alebo na Námestí Alexandra Dubčeka 1 v Bratislave? alebo v oboch, aby neustále pripomínala všetkým, prečo v týchto inštitúciách vlastne sú.
Všetky ostatné pomníky môžu stáť skromne v tieni tejto „Sochy občana“
Doplňuji:
K doplneniu:
spochybňujete voľby a názor voličov? Veď ak sedí v poslaneckej lavici človek zvolený vôľou patričného počtu hlasov voličov, sedí tam oprávnene bez ohľadu na to, že vy máte iný názor. Vami zvolený poslanec tam predsa sedí tiež. Veď ste volili v týchto slobodných a demokratických voľbách, nepopierajte teda svoj vlastný hlas negovaním hlasu iného voliča. Alebo ste nevolili a v tom prípade nemáte právo protestovať proti voľbe, najprv sa aktívne zúčastnite volieb a získate tak morálne právo kritizovať zvolených poslancov.

mosoj

http://euportal­.parlamentnilis­ty.cz/Articles/5553-opilec-vaclav-havel-svedek-vypravi-o-byvalem-prezidentovi.aspx
Doplňuji:
Pomník jako pomník.

gecco

Mosoj → helééé, že vy jste byl komunistickej kvádr – pardon, kádr, ideálně vychovaný vojenskou střední školou na post pošťáka?
Pro nevojáky přeložím – žulově natvrdlý s ideologicky vymytým mozkem a tím pádem vhodným pro vojenskou funkci s nulovou pravomocí, leč mocným hlasem.

mosoj

Máš problém s pravdou ? Nic si z toho nedělej nejsi sám.
Schválně co jsi dělal ty a kam jsi dal stranickou knížku ?
Mám natvrdlé kamarády ( dříve vojáky) , kteří dělali na MO informační technologie a dnes jsou vysoce ceněnými odborníky
u jedné IT Izraelské firmy za plat o kterém se ti ani nezdá.
Co jsi dokázal ty jako nevoják ?

gecco

Nemám „problém s pravdou“ – ale to asi taky nejsem sám.
„stranickou knížku“? – nikdy jsem ji neměl.
Vaši „kamarádi“ apod., netuším, co tím chcete říci.
Já nejsem „nevoják“. Svou ZVS jsem začínal jako branec, končil jako svobodník (mezitím vojín-svobodník-vojín-svobodník). Na nějaké Vzorný voják, družstvo, četa (a jó, ty odznaky jsem nosil, přinášelo to vyšší žold a delší vycházky) – se.., tedy, jdu si utřít anus měkčím papírem, než je titulní stránka Rudého práva.
A jo – umím střílet (1. třídnost, Mistra mi nadřízený nedovolil zvládnout, ještě když jsem ze ZVS odcházel, si ten kocúr pletl ROS s RPG).
___
Mne by naopak zajímalo, co jste dokázal Vy, jako voják.,
__
A vzhledem k mé ´minulé´ reakci by mne zajímalo, s jakou hodností jste na vojnu vstoupil – a s jakou jste z tý vojny ´vypad´´ – a kdy.

mosoj

Jo a klidně sem dej lustrační osvědčení, já jsem to udělal.

gecco

Lustrační osvědčení???
Nemám.
Nepotřebuju.
Co to je??

Pepa25

mosoj: fuj, co to tu dáváte za nesouvisející odkazy?

Nazdar Bazar

Taky nechápu

mosoj

U tebe se nedivím.

Nazdar Bazar

Jak to myslíš ?

Nazdar Bazar

Taky nechápu

led

Pro nechápajících,
mosoj zde využívá právo platné v demokracii, vyjádřit svůj názor.
Vy vyjadřujete svůj názor jaksi svérázně, on ukazuje i opačnou stranu zrcadla. tu pravdivou i když je pohled nelíbívý…
I když mnohdy s jeho názory nesouhlasím, neurážím ho, ale snažím se pochopit, co chce říci.
Tohle již chápete?

gecco

Led, nijak nebráním Mosojovi jeho názor projevit.
Jen mírně nechápu, proč tento názor na Havla prezentuje v odpovědi na otázku vztaženou ke Krylovi – a na základě této mé nechápavosti prezentuju já svůj názor na Mosoje. Což, doufám, také smím.
Možná (pro někoho) urážlivě, nemyslím ale, že bych urážel Mosoje – vyřčení pravdy není urážkou, alespoň podle mne (koneckonců, namísto, aby mne vyvedl z omylu ohledně jeho vojenského působení, mlčí).
A – mimochodem, odvádění pozornosti od tematu – ideálně poukázáním na nedostatky někoho jiného, je oblíbeným trikem demagogů – říká se tomu ARGUMENTAČNÍ KLAM.
http://www.spo­vednica.sk/de­tail.php?statu­sik=752440
VY, osobně, takovéto diskusní zvraty snášíte dobře?

led

V diskusii s inteligentním diskutérem nemám problémy, taky někdy používám, jak by někdo řekl, „podivná přirovnání a zvraty“
Diskuse je možnost přejavit své názory i když jsou nesouhlasná. Pokud by účastníci diskuse jenom přitakávali, to by nebyla diskuse ale stranícka schůze.
Ďěkuji, že jste umožnil nám všem tady vyjadřit svůj názor.

gecco

První věta – nevím, neznám vás.
Druhá – naprosto souhlasím (a proto se divím, co Vám na mém vyjadřování vadí).
Třetí – nikdy jsem ve vyjadřování názorů nikomu nebránil. A nehodlám s tím začínat. Takže nemáte zač.
Mimochodem – Mosoj se k mému, včera vloženému, příspěvku stále ještě nevyjádřil. Myslíte, že přemýšlí nad odpovědí a nebo že se o svém působení v armádě nehodlá bavit?

led

"Myslíte, že přemýšlí nad odpovědí " Priamo sa ma pýtate, čo mosoj robí, tak vám i priamo odpovedám
prvá veta – podľa príspevkov už mnohí z užívateľov viee odhadnúť myslenie niektorých.
Môj názor je, že mosoj sa vašimi diskusnými provokáciami nemieni zaoberať.
Od tohto momentu k tejto téme tak robím i ja.

Pepa25

Samozřejmě, že chápu právo vyjádřit svůj názor. Ale překvapila mě nesouvislost: dneska je naopak obvyklejší na Havla nadávat, takže šíření trapných pomluv není rozhodně možné považovat na nějaké „boření pomníků“. Mmch co je tom pravdivého, když už jste to slovo použil? A druhá otázka: kde jsem někoho urazil?