Avatar uživatele
bolak

Co si o tom myslíte?

http://www.no­vinky.cz/krimi/366891-ridic-zachranky-zabil-chodkyni-na-prechodu-dostal-podminku.html

Mě napadly 2 věci: 1) Houkající sanitku je slyšet na kilometr, tak proč bába leze do vozovky, na kterou zcela nevidí, když slyší sirény? 2) Krev ve stolici bejvá v 99 případech ze 100 hemeroid, tak kterej blbec tam vyšle rychlou záchrannou službu, a kterej blbec zapne maják a jede stovkou přes přechody kvůli potencionálnímu nebezpečí 0–0-nic?

Co si o tom myslíte, na čí straně byla největší část viny, a je trest adekvátní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? redy, briketka10, zzzlatokopka před 3294 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Pokud někdo skočí pod houkajíící auto, tak je sebevrah.

Řidič za to nemůže, není lékař a musí jet rychle. Nebyl čas udělat poradu o zdravotním stavu pacienta a rozhodnout, jak rychle pojedou. Prostě musel jet co nejrychleji. Jsme fakt kocourkov:-(((

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Awe

To není jen o staré ženské…Vidím to každý den v práci a je to dost podobné. Lidi vidí plně naložený vzv který troubí,píská,bliká a myslíš že někdo uhne? Nikdo nereaguje, jak stádo ovcí.Můžeš to vidět i ve městech, kolik lidí absolutně nesleduje dění kolem sebe. Tomu se říká přirozený výběr…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

nj, stará ženská v prechode (nič v zlom, konštatovanie veku) … všetci nejak starneme, niekto menej počuje, niekto je viac zamyslený, niekto si víac všíma vykotlaný chodník …

šofér z povolania MÁ vrdieť že MUSÍ predvídať – a keď niekam nevidí, tak tuplom – nemá PREDPOKLADAŤ, má PREDVÍDAŤ. (ako každý iný vodič)

takisto i starší pacienti niekedy zazmätkujú – mno, každý sa bojíme o tu skracujúcu sa nitku života.

nešťastná súhra – neurgentný prípad, ženská v duchu počítala drobné hormóny, šofér sanitky si to „chcel užiť“ – hm, ten hore si dal brko a zasa sa vybláznil.

taký je život – i smrť.

no a na záver – i tak ten saniťák ešte obišiel dobre – aspoň oproti tej chodkyni určite.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Co si myslím já neni podstatné.Výsledek a rozhodnutí je v článku,pole­mizovat jak to mohlo být a nebo nemohlo je zbytečné,už se satalo nic to nezmění.Zákony a vyhlášky platí pro všechny jak pro chodce tak pro řidiče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Protože od toho záchranná služba je. Nemusí to být vážný, ale chápu, že se sanitka snaží přijet co nejrychleji. Těžko říct, co přesně dostali za popis a jak to popsal pacient. Třeba to tehdy ještě nevěděli, ale to nevím, z článku to moc nevyplývá.

Z popisu bych to prostě označil za nešťastnou nehodu. Pochybuji, že řidič chtěl někomu ublížit a za těch pár let určitě dost lidí zachránil. Pokud tedy ta paní slyšela záchranku, tak na přechodu prostě neměla co dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

to teda není, jel moc rychle napařila
bych mu něco natvrdo a šmitec jen
se vymlouval a chtěl si dodat rychlou
jízdou svý sebevědomí na silnici a říct
já jsem tady teďka pánem a Vy se teď
posaďte na zadek, dělá to spousta řidíčů,
tak proč ne řidič sanitky žejo a dopadlo
to takhle tragicky :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Prostě pokud nebyla úplně hluchá musela sanitu slyšet.Skáčou tam mladý i starý.
Babka prej telefonovala, tak nejspíš neslyšela.No stalo se neštěstí, babka nám už neřekne na co myslela,kam spěchala.Je dobře že saniták dostal trest jakej dostal.
Na druhou stranu je to paradox, jede zachraňovat život, a pocestě jeden život zmaří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

A jeden chytrej je tady. Škoda že není jinde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

v 53 letech nemůže být člověk až tak hluchý,
jestli netrpí poruchou sluchu bylo řečeno, že
možná telefonovala jel prostě moc rychle a
basta fidli !

před 3293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

briketko ty asi moc nejezdíš viď?
Dobře že to není na nás – soud rozhodne-my můžeme jen polemizovat – co a jak.

před 3293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

nee já nejezdím, protože nemůžu mít
řidičák jsem pouze chodec a cyklista :)

před 3293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

no huráá otázka od redy se vrátila
admini jsou aspoň v tomto případě
rozumní :))
ten, kdo ji nahlásil se může stydět !!

před 3293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

tedy odpověď :))

před 3293 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek