fcoop

Co si o tom myslíte?

Němci začali uznávat třetí pohlaví.

http://zpravy­.idnes.cz/nem­ci-zacali-uznavat-neurcite-pohlavi-jako-prvni-v-evrope-p3q-/zahranicni.as­px?c=A131101_191802_zah­ranicni_pej#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=zpra­vodaj&utm_con­tent=main

Nejlepší odpověď
annas

V TV jsem vyslechla rozhovor s. MUDr. Zvěřinou, který důsledky toho zákona nepovažuje za pozitivní. V odborných kurzích se s názory na „třetí pohlaví“ nesetkal. Má určité obavy.

„Největší problém těchto lidí je, že někdy je velmi obtížné včas určit, jak bude vypadat to jejich definitivní a správné pohlaví. Oni nemívají problém s tím, že by nechtěli být ani kluci, ani holky – chtějí někam patřit,“ řekl J. Zvěřina

„Užitečné to může být v případě některých dětí, které se narodí s obojetným pohlavím a v prvních letech u nich není jasné, ke kterému pohlaví budou přiřazeny, ale těch dětí je strašně málo – jde o výjimečné případy,“ konstatoval Zvěřina s tím, že když je dítě malé, vždy se doporučuje, aby se nějaké pohlaví stanovilo. Časem přitom může být změněno. „Sexuální role je ale tak bytostná věc, že si nedovedu představit, že by ji někdo definovanou neměl,“ dodal sexuolog.

Zákon v Německu uvítali gayové a lesbičky, i když se jich zákon netýká, oni svou identitu mají.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/248574-neurcite-pohlavi-hrozi-negativni-stigmatizace-varuje-zverina/

Jak dítě vychovávát? Rodič či kdo rozhodne, že bude dítě bez pohlaví? Co ve škole? Jak se bude dívat na ostatní děti, nemůže ho to narušit i psychicky? Naopak pohled ostatních dětí na něj?. Během dospívání může by intersexuál zmatený. Jaký to bude mít dopad na partnerské a manželské vztahy?
Není muž ani žena. Myslím si, že stejně myslí jako muž nebo žena …
Nebude pro mnohé „neurčité pohlaví“ jakýmsi Kainovým znamením?

Nevím, zřejmě je třeba dívat se na „neurčité pohlaví“ očima těch, jichž se to týká. Jinak řada otázek, na něž přinese odpověď až čas.

Další odpovědi
anonym

Není to jen o velmi vzácném „intersexu“ při narození. Možná že všechny plátky věří že je to špatně. Jde o to, že sexuální diferenciace je proces, který probíhá v děloze, abych tak řekl, je deklarován jako „celoživotní proces“ a kdykoli v průběhu života může být změněn „sex“. Je to v Marxově Genderové ideologii nejen o tom že tito lidé s lidskými potřebami embryonální diferenciační proces nevedl k vyjádření zřetelného pohlaví.
Je postaven návrh, že je mezi oběma pohlavími stále přírodní „třetí“ pohlaví. Nicméně, termín „pohlaví“ má smysl pouze tehdy, pokud je v souladu s biologickou realitou a navrženo pro reprodukci. Lidé, u kterých není toto rozlišení pro nezbytné jasného pohlaví, nemají „třetí pohlaví“. Mají spíše „vůbec žádné“, protože nejsou schopni rozmnožování. A tato vlastnost je jen kritérium a mělo by zůstat u pojmenování „pohlaví“. Řečeno bez obalu: Intersexualita je malformace nenarozených, protože ruka se šesti prsty je malformace. Je to bolestivé, nikdo to nemůže ignorovat. Ale to není „normální“, což není zdravá volba, ale bolestivé postižení, které je vylučuje z mnoha věcí, zde například plodnosti a jednoznačné pohlavní identity. Naštěstí je to méně, než se tvrdí, a mnoho z údajných případů jsou jen zatím jedinečného pohlaví a sexuálně zralí.
Na druhou stranu, mohl by to být čas, že převažuje sexuální identita nad vedlejšími vlastnostmi do takové míry, že mnozí musí být zmateni o své identitě. Kolik žen trpí pod údajně neženských, vrozených vlastností? Kolik mužů pod údajně vrozenou zženštilostí?

anonym

A proč ne? – pokud to dotyčným ulehčí život…

led

Ide hlavne o ľudí, ktorí žijú v „cudzom tele“. Telo fyzicky zvláda všetky funkcie podľa svojho fyzického pohlavia, ale človek sa duševne cíti opačným pohlavím. To znamena fyzicky je žena schopná rodiť, ale jej duševné založene je byť mužom a naopak muž je schopný ako muž, ale psychicky je ženou.
Prirodzene, že MUDr. Zvěřina je v rozpakoch, v obavách, pretože ako sám povedal „V odborných kurzích se s názory na ´třetí pohlaví´ nesetkal“. Ale to neznamená, že to nejestvuje. To, že sme sa s daným problémom nestretli, bolo to tabuizované, neznamená, že ako veľké neznámo to budeme hneď odsudzovať, alebo naopak bezvýhradne prijímať. Je to problém, ktorý sa vinie celou históriou ľudstva, v prírodných národoch bol braný ako prirodzený jav, až neskôr, snáď pod vplyvom kresťanstva „Boh stvoril muža a ženu“ (v Biblii sa o treťom pohlaví nehovorí) sa začal problém zatláčať do úzadia, ba dokonca ako hriech bol násilne likvidovaný. V dnešnej dobe je to vlastne akási renesancia „prírodného pohľadu“ na tretie pohlavie.

Doplňuji:
Ak máte záujem mať v občianskom preukaze napísané tretie pohlavie staňte sa občanom Nepálu: http://www.te­raz.sk/zahrani­cie/nepal-uznal-transsexualom-v-obciansky/9455-clanok.html

Nuk nuk

V článku se píše především o lidech, jejichž pohlaví není přesně určené fyziologicky – nevyvinulo se jednoznačně buď žádné, nebo jen jedno, ale chromozomy jsou opačné, případně se vnější pohlavní orgány vyvinuly více či méně obojí. To není jiné „třetí“ pohlaví, ale vada, u které se navíc dá situace ještě zkomplikovat, když lékaři a rodiče takového dítěte zvolí jedno z pohlaví a zrovna se „netrefí“. Je otázkou, jestli lidem s tímto defektem nějak pomůže, že budou podle zákon, smět tvrdit, že jsou něco jiného než muž nebo žena.

fcoop

led – pokud byl dodatek adresován mně – shodou okolností nemám zájem stát se občanem Nepálu. Je dost věcí,kterým nerozumím,někdy ani nechci,ale tohle je poměrně jasná a ZŘETELNÁ věc.

led

Verejné odpovede sa píšu pre všetkých.
Myslím, že nie ste sám, kto sa nechce stať občanom Nepálu.