hanka R+

Co si o tohle činu mysléte?

http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/65314/malo-mist-ve-skolkach-romske-deti-budou-mit-prednost.html

Nejlepší odpověď
Drap

Chápu to jako vládní schvalování diskriminacebílé majority.

Další odpovědi
kapka

Aby romské děti děti chodily do školky, to by bylo sice potřeba a některé neziskovky to i zajišťují. Chodí tam i bílé děti ze sociálně slabých rodin. Ta školka funguje trošku jinak, než běžná, náklady jsou stažené na minimum, pytlíkuje se to všelijak, ale hlavní je, že jsou tam děti spokojené a něco se naučí, nemají pak takový problém s přechodem do školy.

Ale toto, jak je to popsané v článku mi jako dobré řešení nepřipadá. Nepřipadá vám to jako návrat ke komunismu? K sociálním jistotám, ale jen pro někoho? Navíc si nejsem jistá, jestli to všechno strkání pod nos bude něco platné, rodiče tam pak ty děti nemusí posílat, jen budou blokovat místo jiným dětem.
Řešení by bylo, kdyby bylo ve školkách dost místa pro všechny a braly se tam děti rodičů, kteří chodí do práce, bez rozdílu barvy pleti. Tedy i Romové by museli vykonávat veřejně prospěšné práce, děti by chodily do školky a naučily se konečně, že tak to má být. Další generace už by třeba brala jako samozřejmost, že se rodina ráno rozejde za svými povinnostmi a odpoledne se zase sejde.

johana 56

Míst ve školkách by mělo být víc a pro všechny děti by měly platit stejné podmínky.S touto strategií výhod rozhodně nesouhlsím.
Doplňuji:
I tak už si příliš zvykli uplatňovat pouze svá práva,ale nemít žádné povinnosti.

rosinka

Myslím si, že by měly být školky pro romské děti zvlášť. Nemyslím kvůli diskriminaci, ale i pro jejich dobro, jsou prostě jiné a potřebují jiný přístup.
Měly by dostat šanci, ale ne větší, než mají české děti ze slabších rodin. Nikdy jsem nepochopila proč, pokud někdo padne na dno, a neví, kde vzít peníze a kde bydlet, narozdíl od romských občanů, nedostane téměř žádnou pomoc.
Přesně tak! Sociální jistoty jen pro někoho a tím pádem diskriminace českých dětí.
Doplňuji:
V televizi jsem viděla jeden pořad o škole s romskými dětmi. Klobouk dolů před těmi učiteli. Na to nestačí normální pedagog, na to musí být člověk téměř svatý.