fcoop

Co si o této příhodě ze života myslíte?

http://blog.ryd­val.cz/2012/01/­tridni-dutka-za-slovo-poseru.html

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že dědeček neměl před osmiletým vnukem vtip říkat. Dítě ho i rodiče považuje za autoritu, proto je kopíruje, jejich vyjadřování bere za samozřejmost.
Druhá skutečnost je ta, že děti většinou ve škole poví to, co doma slyšely. Chlapec vytvořil dílko, v němž toto slovo napsal. Učitelka měla upozornit na nevhodnost použitého výrazu, vysvětlit význam a diskuzi ukončit. Důtku nepovažuji za přiměřenou. Škola má nejen vzdělávat, ale i vychovávat, nikoliv vždy trestat.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že pravda je svým způsobem na obou stranách. Osobně bych asi to přešel a dál to neřešil.I když osobně se mi to jeví také více úsměvné, než kázeňský prohřešek. V každé případě jakékoli další řešení, obzvláště na vesnické škole by mohlo být kontraproduktivní. Důtka v osmi ? Nic se vlastně neděje a pro syna jako životní zkušenost asi dobré.

Conchus

Je to dost složité, ale hlavně příliš dlouhé, aby měli lidi čas to všechno přečíst. Hlavně, že máš svůj názor. Budeš se řídit svým, nebo počkáš na názory ostatních a většina rozhodne, jak se budeš příště chovat?

fcoop

Conchus – co to blábolíš? Nejsi sjetej?