Kelt

Co si myslíte o Zlatovlásce?

Většinou byly princezny dokonalé, ale tato si jde sednout do trávy a roztrhne si korále, jde se koupat a ztratí prsten. Jiřík tak má určeny úkoly, které musí splnit. Co byste řekli o takové dívce, co ztrácí klenoty?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám, se, že podstata pohádky není ve ztracených klenotech, ale zcela v něčem jiném.

Je třeba si uvědomit, kdy pohádka vznikla. Lidé viděli, že vítězí zlo nad dobrem, takže si vytvořili svět spravedlivý, k jehož uskutečnění pomáhají zvířata, různé přírodní živly – měsíc, vítr, slunce – zde vtělené do Zlatovlásky.

Proč by měl jen král rozumět mluvě zvířat? Proč zneužil chudého mladíka, když toužil po princezně a nevyhledal ji sám? Zlý král x dobrý Jiřík – ochotný pomoct, když je třeba, nebojí se žádných úkolů

Šel hledat princeznu, která nosila šperky, byla trochu lehkomyslná, navíc bohatá, takže jí tolik nevadilo, že ztratila prsten a roztrhala korálky. Je to snad nedokonalost? Stává se přece i dnes, že dívka či žena něco ztratí.

Proto si myslím , že Zlatovláska je symbolem zrozením nového Jiříkova života, symbolem moudrosti, lásky, tolerance. Takže opět zvítězilo dobro díky Zlatovláce, ale i díky vlastnímu úsilí. Jiříka., jeho všímavosti, snahy pomáhat jiným, . skromnosti, statečnosti atd. Zřejmě zlaté vlasy = slunce, které je nutné k životu.

Další odpovědi
Drap

Dřív nebo později každý něco ztratí.

tencosepta

Že je blba jak bedna kytu.

anonym

Je teda dost rozhazovačná, je to od ní nezodpovědnost, vymýšlí si blbosti, aby ho drťánek před svatbou potejrala, jenže on má v záloze rybku, co vytáhne prsten z vody na požádání, mravence, co najdou ty rozházený korále a dokonce i šikovnou mouchu, co mu prozradí i to, pod kterým závojem pravá princezna je.
Jenže jí je šumafuk, jestli ztatí prsten, ona má totiž zas ty zlatý vlasy, tak si kousek z nich ustříhne, dá to zlatíkovi a ten jí udělá přes noc jiný. Ale i tak si teda myslím, že by takhle plýtvat, ztrácet majetek neměla, co by za to daly děti v Africe? A co její otec? Takovým tempem kdyby se tam hospodařilo dál, by asi brzy dokralovali, ale maj hodně poddaných…A ten její Jirka, ten to s ní nebude mít lehký, si teda myslim.
Je to rozcápaná frajle.:-O Já nevim, co on na ní vidí

marci1

Ale vždyť je to pohádka, musí se tam něco stát, aby se mohly plnit úkoly ! 🙂

huxa

Být Jirkou, tak takové nemehlo rychle opustím. Ovšem znáš Kelte chlapi-záleží jim pouze na vzhledu 🙂

anonym

Je to pouze pohádka.