iwrana

Co si myslíte o ženě,která si nechá i po svatbě svoje přímení a k tomu jenom přidá jméno svého manžela?

Proč to dělá,má to nějaké výhody,Svědčí to o něčem z její povahy?

Nejlepší odpověď
iceT

Nesvědčí to o ničem,proč by mělo?Prostě si chce nechat svoje a mít i manželovo,dyť to není zas tak neobvyklé.
Co by sis pomyslel o ženě,která se vdá a nechá si svoje příjmení a manžel také svoje a potencionální děti by měly její příjmení?

Další odpovědi
ReHu

Už se to tu probíralo.
Nebo ne?

M.

Co by? Chce si nechat svoje příjmení a přitom nosit i příjmení manželovo. Co je na tom tak zlého?

Sůwa

Myslím si, že v některých případech je to naopak velice vhodné. Žena už je pod svým příjmením známá, děti se budou jmenovat po manželovi a tímto způsobem předejde řadě nedorozumnění. Nejspíš to neudělá Marie Novák Novotná 🙂

anonym

je mi to jedno, každý ať činí dle libosti