zzzzz

Co si myslíte o závislosti?

Konkrétně myslím závislost na věcech, které nejdou přímo do těla, výherní automaty, internet mobil atd. V psychiatrické léčebně v Opavě mají pro tyto lidi specializované oddělení. Myslíte, že mají stejně silné abstinenční příznaky jako třeba lidé, kteří přestanou brát drogy nebo pít alkohol. Já trávím u PC docela dost času, ale když odjedu třeba na hory, tak si na něj ani nevzpomenu. V mobilu internet nemám a vůbec mi to nechybí. Nějak si nedokážu představit, že na tom může být někdo závislý. Lze to vůbec považovat za nemoc u které musí být člověk v léčebně?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud vás zajímají i starší názory, můžete se s nimi seznámit
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=z%C3%A1vis­lost+nemoc

Další odpovědi
fcoop

Závislost, nebo také návyk je nekontrolovatelné nutkání opakovat své chování bez ohledu na jeho důsledky.

Člověk však nemusí být závislý jen na nějaké látce. Všichni známe lidi, kteří jsou závislí na hraní hazardních her (gambleři) a jejich závislost se projevuje nutkavým opakováním nějaké činnosti, která však nemá přímý dopad na jejich zdravotní stav. Negativně se však projevuje v ostatních oblastech života těchto jedinců. (Net)

Jakmile „koníček“ – a je téměř lhostejné,jaký je to druh,začne zásadním způsobem ovlivňovat a destruovat život dotyčného a jeho okolí,je to v háji.Většinou si dotyčný nedokáže poručit.
Když má člověk otevřenou, vřetenovitou zlomeninu,chce lékaře.
Tohle je to samé,jen je v nepořádku něco v hlavě.

anonym

Je to nemoc a velice problematická. Na území celé republiky jsou léčebny na léčbu gemblerství a podobných závislostí. Ne neodůvodněně jsou součástí psychiatrických léčeben. Zažila jsem případ gemblera, který okradl dceru přítelkyně, u níž bydlel, jenom aby měl peníze na automaty. Nejen závislost na hře, ale i patologické lhaní, nerealistické myšlení, spřádání nesmyslných plánů a intrik. Prostě věci od „A“ do „Z“ zdravým mozkem nepochopitelné.
Je to vážná nemoc a pochybuji, že se z ní dá úplně vyléčit.

Andělé

Fcoop to pěkně napsal,jen ve zkratce doplním,že jakákoliv závislost krade myšlenky. Upoutá člověka pevně k sobě,svazuje ho a drží v pasti. Nedovolí mu se plně soustředit na jiné věci,než na danou závislost. Tj.velmi destruktivní a nebezpečné.
Já tu sice také trávím skoro denně nějaký čas,ale pokud jsem celý den mimo domov,na pc si vůbec nevzpomenu a nechybí mi. To samé je u dcery. V zimě tráví u pc času více,v sezoně je venku a skoro ho nepotřebuje.
Svým způsobem se dá říci,že na pc jsem závislá,ale naštěstí to nepřesahuje hranici nebezpečnosti. Jak jsem psala,venku si na něj nevzpomenu a po příchodu domů k němu hned neběžím.
Skutečná závislost má člověka plně ve své moci,který se bez pomoci neobejde.

led

fcoop myslím podal v skratke naozaj presné vysvetlenie problému.
Doplním
Ak u niekoho jeho závislosť prekročí hranice a začne mu prekážať v bežnom (reálnom) živote i v práci, naozaj to treba nejakým spôsobom liečiť.
Príklad – mobil -
všimnite si, koľko ľudí pri počas rozhovoru drží mobil v ruke (aj keď nikam nevolajú) a priebežne doň pozerajú. Teraz si toto predstavte pri činnosti vyžadujúcej sústredenie, aj tam je to občas vidieť, ako sa potom dotyčný môže sústrediť na vykonávanú činnosť.
V divadlách je bežné hlásenie: Prosíme vypnúť mobily. Vždy sa nájde závislák so zapnutým mobilom: Othelo ide zaškrtiť Desdemonu, priloží ruky na krk… crrrr mobil…

mosoj

A na př. je tady někdo zdravý ? z pohledu lékaře a lékaře psychiatra .

Illines

Neschopnost byt sam sebou.Jinak jako nemoc neuznavam!