Avatar uživatele
annas

Co si myslíte o výroku?

Být na dně a hledět vzhůru (B. Hrabal)

Dá se ze dna dostat nahoru? Kdo nebo co vám pomůže ze zdánlivě neřešitelné situace?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Luss, Jahoda, vagra, rynek878, anonym před 4998 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ze svých životních zkušeností jsem přesvědčen, že si člověk musí pomoci hlavně sám. Většinou má oporu ve vlastní rodině, ale bohužel ani to neplatí vždy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Tomuto výroku rozumím tak, že když už jsem se na to dno dostala, nesmím té špatné situaci podléhat, ale nějak se nad ní povznést a snažit se, abych se dostala zase nahoru.

K Vaší druhé části otázky. Ano, myslím, že pokud se člověk snaží a není omezen nemocí, vždycky bude lépe.
Většinou si pomáhám nakonec sama, ale přátelé mě navedou. Bez blížních to prostě nejde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Tento výrok chápu tak, že když je člověk „na dně“, má instinktivní snahu se z toho „dna“ pozvednout, proto metafora „hledět vzhůru“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luss

Neco na tom je, protoze dokud clovek klesa, leckdy to ani sam nezaregistruje. A to dno je v mnoha pripadech mozna i osvobozujici v tom, ze hur uz byt nemuze a nastava cas zase stoupat. Pak je na kazdem, jak je silny, aby se odrazil. I pres veskerou snahu okoli, je to hlavne on sam, kdo musi chtit bojovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Cestu si musíš nájsť sám…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Já se začnu modlit a prosit o pomoc, to pomáhá, alespoň mně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek