Zlatý

Co si myslíte o výroku?

Být na dně a hledět vzhůru (B. Hrabal)

Dá se ze dna dostat nahoru? Kdo nebo co vám pomůže ze zdánlivě neřešitelné situace?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ze svých životních zkušeností jsem přesvědčen, že si člověk musí pomoci hlavně sám. Většinou má oporu ve vlastní rodině, ale bohužel ani to neplatí vždy.

Další odpovědi:

Zlatý

Tomuto výroku rozumím tak, že když už jsem se na to dno dostala, nesmím té špatné situaci podléhat, ale nějak se nad ní povznést a snažit se, abych se dostala zase nahoru.

K Vaší druhé části otázky. Ano, myslím, že pokud se člověk snaží a není omezen nemocí, vždycky bude lépe.
Většinou si pomáhám nakonec sama, ale přátelé mě navedou. Bez blížních to prostě nejde.

Stříbrný

Tento výrok chápu tak, že když je člověk "na dně", má instinktivní snahu se z toho "dna" pozvednout, proto metafora "hledět vzhůru".

Bronzový

Neco na tom je, protoze dokud clovek klesa, leckdy to ani sam nezaregistruje. A to dno je v mnoha pripadech mozna i osvobozujici v tom, ze hur uz byt nemuze a nastava cas zase stoupat. Pak je na kazdem, jak je silny, aby se odrazil. I pres veskerou snahu okoli, je to hlavne on sam, kdo musi chtit bojovat.

Zlatý

Cestu si musíš nájsť sám...

Zlatý

Já se začnu modlit a prosit o pomoc, to pomáhá, alespoň mně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.