Mirdas

Co si myslíte o videotelefonu jako součástí televize ?

Opravdu nelpím na tom a ani nemám na mysli Skype, ovšem pamatuji si, že před několika lety se psalo, že v „krátké“ době bude automatickou součástí i videotelefon. Dlouhé roky utekly a přestalo se o tom hovořit.
Proč se od toho zcela odstoupilo, jsou v tom vysoké výrobní náklady a podobně.

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím, že tato myšlenka byla ´zatlačena´ běžnými videotelefony – náklady na výrobu by se blížily 0…
Koneckonců by stačilo ke SmartTV přidat kamerku a komunikační SW (např. onen Skype), ale:

  1. kdo by to chtěl, když má tuto možnost každý SmartPhone?
  2. kdo by to chtěl, když má ´vedle´ počítač s webkou?
  3. kdo by chtěl potenciálně nebezpečnou ´špionážní´ kameru v obýváku?

Další odpovědi
Zbynas

Neustoupilo, jen vývoj zatím nepřinesl žádné převratné novinky, o kterých by se média rozepsala. Vývoj probíhá pěkně v tichu, neboj, dočkáme se :)
Doplňuji:
Já čtu vědecké časopisy, takže vím, že se na tom pracuje. Jde ale o jiný typ komunikace, než zvládnou phony. Před televizí budete mí vysouvací sklo, přes které, když se podíváte, uvidíte postavu, se kterou komunikujete, plně ve 3d, můžete s ní hýbat, házet s ní apod.; již brzy :)

huxa

Osobně tedy nechápu, co myslíš pod pojmem „videotelefon“, když nemyslíš skype, přes který můžeš videohovory pořádat? Hodně televizí to umí, přesto uživatelé raději toto dělají u PC-mobilu, neboť televize je většinou v šeru, abys viděl lépe obraz.

mosoj

Nic.
Já mám TV pro zábavu. Nebudu s mým telefonováním otravovat další členy rodiny. Na to mně stačí mobil nebo Skype.