Mirdas

Co si myslíte o vědomostních soutěžích ?

Rád jsem je sledoval a je mne dost smutno zda pro soutěže typu Riskuj, Milionář a celou řadu dalších je málo prostoru a naopak se objevují různé šílenosti kde se podivíni zamknou kámsi, hádají se, strapňují se navzájem a říkají se jim „celebrity“ !!!
Kterou vědomostní soutěž by jste rádi znova viděli a zúčastnili by jste se jí ?
Doplňuji:

Proč jsou na ústupu z televizních obrazovek ?
_

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ sú to naozaj vedomostné súťaže a nie rôzne show, tak to má význam. Keď porovnám vedomostné súťaže v dávnoveku socializmu typu Desítka, technicky síce nie pastva pre oči, ale naozaj studnice znalostí, s dnešnými showsúťažami, kde je mnoho svetelných a zvukových efektov, pokus o divný humor moderátora (akoby on súťažil) a držania súťažiaceho v akýchsi komerčných pravidlách, tak vysoko vyhrávajú súťaže dávnominulé.

Další odpovědi
marci1

Vědomostní soutěže jsou super. Zábavnou formou nás vzdělávají a zároveň můžeme poznat, jaké vědomosti mají naši „spoluobčané“. Mám je ráda a pokud mám čas, tak sleduji alespoň reprízy „Riskuj“ a „Milionář"na Telce, nebo "AZ-kvíz“ na ČT1. „Riskuj“ a „Milionář“ by mohly být uvedeny znovu. Asi bych se nezúčastnila, poněvadž si myslím, že nejsem tak chytrá a hlavně bych měla před televizními kamerami obrovskou trému. 🙂

Dane

Vědomostní soutěže jsou inteligentní forma zábavy. Osobně se mi líbil pořad Chcete být milionářem s Vladimírem Čechem a Neslabší! Máte padáka! se Zuzanou Slavíkovou.

Nevíteto?

Pamatuju Milionáře, to mě bavilo, rozhodně lepší, než nějaký Vyhulení apod. 🙂

MK44

V této době? Mám-li čas, zkouknu AZ kvíz nebo Taxíka. Tam se relativně moc nezdržuje kecama, i když si neodpustí zeptat se, kde soutěžící pracuje nebo jaké má koníčky. Rád si u obrazovky zahádám. Milionář nebýval nejhorší, ale samozřejmě se tam příliš naháněl čas. Máš padáka bylo svými pravidly absurdní a nevýchovné a role moderátora na pár facek – brzy jsem to přestal sledovat.

Proč mizí z obrazovky? No doufejme, že nezmizí. I když chápu, že je s tím moc práce. Jednodušší a zřejmě levnější je koupit nějakou stupidní americkou komedii nebo dekadentní krvák …

A propos ti zamčení podivíni, to je to iracionality show nebo jak se to jmenuje, ne? Jak tam někdo za stravu platí ztrapněním a veřejnou ostudou. To ještě existuje … ??

suaeda

Kvalitní vědomostní soutěže vymizely z našich televizních kanálů. Zůstal jen AZ kvíz. Na Slovenské „Telce“ se některé opakují (Riskuj, Milionář). Jinak je to bída. Bohužel nejen dobré soutěže, ale i hodně kvalitních pořadů vymizelo. Navíc neustálé opakování přibližně stovky starších filmů ve všech našich televizních kanálech začíná odrazovat diváky. Za poslední roky sice přibylo hodně nových televizních stanic, ale jejich programová skladba je stále horší. O upravených (cenzurovaných) zpravodajstvích a televizních novinách se raději nebudu ani zmiňovat.

Funna

Bohužel i vědomostní soutěže typu AZ kvíz, nebo Taxík jsou jen a jen show…ti co vlezou do taxíku samozřejmě ví, že tam jdou, jakmile něco vyhrají, produkce jim to sebere, následně zdaní a teprve za několik týdnů jim výhru pošle a otázky se upravují v průběhu jízdy…a AZ kvíz?…pokud je někdo hodně dobrý a rychle odpovídá, nutí ho produkce udělat chybu, nebo odpovídat pomaleji, aby se vlezli do stopáže, takže se to natáčí na několikrát…takže něvěřte všemu co vidíte .-)…a ty pořady s celebritami?…je to stejné jako s bulvárem…lidi hledí na známé ksichty a je jim jedno, co tam oni dělají…taky nechápu, jak toněkoho baví…