Calimë

Co si myslíte o transgender, non-binary a genderfluid lidech?

transgender – jedinec se identifikuje jako jiné pohlaví než mu bylo přiděleno při narození
non-binary – jedinec, jehož pohlavní identita se neshoduje ani s mužským ani s ženským pohlavím
genderfluid – pohlaví jedince se „přelévá“ mezi dvěmi nebo více pohlavími (někdy se jedinec cítí jako muž, někdy jako žena, někdy jako ani jedno…)

Odpovědi
gecco

Mohu je vnímat ze dvou hledisek – jako lidi do jisté míry ´nešťastné´, připravené o jednu z ´jistot´.
A nebo jako lidi, kteří mají nadbytek času k nípání se ve zbytečnostech – oč lépe by se měli před několika sty lety…
😉

arygnoc

neverím tomu, že také niečo existuje – i keď sa o tom píše.
ľudia už nevedia čo by.

;-Q

střevo

taky tomu nevěřím že by takovej zjentek moch egzystovat, i dyš se o pumíkách píše…
voni už nevěděj coby roupama
😉

ivzez

Calimë,
co kdyby sis napřed něco o problematice pohlaví přečetl/a
(pohlaví „se nepřiděluje při narození“), a pak zkusil/a otázku
formulovat rozumněji?

Možná bys i dospěl/a k závěru, že takto položená otázka nemá smysl…

[Ať už takoví lidé existují, nebo ne, je úplně jedno,
co si o nich kdo z nás myslí. Důležité/rozho­dující
je přece pouze to, co/jak cítí (nebo si myslí) oni.]

Šidlo

nuž, odpoveď nám poskytuje biológia…

u včiel, mravcov, viacerých rýb a viacerých vtákov je rozdiel medzi pohlaviami tak obrovský, že vedci žasnú, že sú jeden druh

na druhej strane, ešte ste nepočuli o dvore plnom sliepok, že z jednej sa zrazu stal kohút?

ako u psov, mačiek a iných cicavcov, u ľudí sú rozdiely medzi pohlaviami minimálne…vzhľadom aj správaním

a čo sa týka sexuality a identity pohlavia, prečo majú najsexi modelky mužské črty a najmilovanejší herci ženské? o čom to svedčí?

a úprimne, čo by ste poradili ľuďom s chromozómami X0, XXY, XYY ?

a to, že naša kultúra robí zo sexuálnej identity a pohlavia najdôležitejšiu časť osobnosti jedinca, to už je iný problém.....