annas

Co si myslíte o tomto tvrzení?

Elektronická média podporují virtuální komunikaci, ale u některých jedinců omezují jejich schopnost komunikace s „živými“ lidmi.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Co si myslím o tomto tvrzení? Že je do puntíku pravdivé.
Neomezují jen schopnost, ale i příležitost – nevyužívají příležitosti vyjít mezi lidi a komunikovat s nimi z očí do očí, verbálně.
Doplňuji:
Na jednu stranu nám média usnaďnují spoustu činností, práci například. Psát na stroji a posílat můj produkt práce poštou by bylo zdlouhavé a dnešní svět pořád někam spěchá, chce všechno ryhleji než hned teď.

Na druhou stranu, někteří jedinci se proměňují na asociály. Dávájí přednost virtuálními světu, před reálným, neví kolik je hodin, jak je venku, nemají zájem o druhé lidi a už ani neví, jak se skutečnými lidmi mluvit, reagovat, časem ztratí i své „skalní“ kamarády a zahrabávají se čím dál více do toho svého umělého světa s umělými kamarády a umělými zážitky.

Další odpovědi
martina1

Uplně přesné tvrzení.Virtuální komunikace zahá ní nudu a samotu a je pro lidi pohodlná.Mě jako komunikativnímu člověku lidé chybí.Je pravda,že letošní léto i já zaháním nudu na odpovědích,ale kdybych mohla,tak trávím více času mězi lidmi.Mám bratrance,který stále sedí doma.nepracuje,živí ho rodiče.Jednou jsem ho zvala k nám na zábavu a on řekl,že nemá s kým jít.Tak jsem mu navrhla ať přivede partu kamarádů a on mi řekl,to asi těžko,všichni bydlí moc daleko.Nemá kamarády se,kterými by šel posedět,ale je nadšený co lidí s ním"kamarádí"přes net.Pro mě je to nepochopitlné,hlav­ně nechápu,jak se můůžou dva lidé seznámit po netu a chtít spolu třeba zakládat rodinu.No,jsem asi nemoderní.

BIGFOOT

je to úplný blázinec.člověk s člověkem mimo
práce má jen virtuální komunikaci.