Kelt

Co si myslíte o tom, zda se se demokracie řídí zákonem nezabiješ, když byl zrušen trest smrti?

V řadě demokratických zemích byl zrušený trest smrti, ale tyto země vyvážejí zbraně, aby jiní mohli zabíjet například v Islámském státě a jiných zemích. Každý stát, i když vznikl třeba vojenským převratem, má právo na existenci a neměl by být zničen z vnějšku? Vnitřní úlohu zde dělají zpravodajské organizace. Jsme členem NATO, chápu, ale jde mi o Váš názor, jak se díváte na dodávku zbraní Kurdům z našeho státu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
klumprt

V případě dodávky zbraní (doufejme) té lepší straně konfliktu jde svým způsobem o jakousi pomoc v nutné obraně. Při pomoci v nutné obraně může při splnění určitých podmínek člověk beztrestně zabít druhého v kterékoli civilizované demokratické zemi.

Další odpovědi
zzzzz

Já se na to dívám ekonomicky, vždy je potřeba zvážit, zda se nám to vyplatí.

Zmínit v jedné větě demokracii a Islámský stát, tak to je hooooodně velký rozpor:-(((

ptáč

Co si myslím o demokracii? Nic. Není z přírody. Viděl jsem smrt a utrpení sdílené na internetu. Není to daleko, je to tady. Zabít pro islámské radikály je hra se životem. Škoda že nevěří, že bůh není, nemohli by si dovolit jen tak sáhnout na cizí život, nebo jen dokonce podezřívat a kritizovat. Oni nepotřebují dovážet zbraně, zvlášť ti, co nastoupili cestu dobrovolných žoldáků IS, nebo sebevražedných vojáků. To, co se tam děje, jde mimo moje chápání. Střelné zbraně tam mají jako dálkové ovládání na lidi, a střílení používají na zastrašování. Nejsou to divoši, nejsou to chudáci, podle zbrojního arzenálu a kamer /smart telefonů. Není potřeba dovážet střelivo aby se tam postříleli, vždyť tam praktikují jatka. Mnohonásobné bodání do těla, řezání hlavy. Dodávka zbraní někomu ničemu nepomůže. Snad jen, že se dřív vystřílí. Ale musí se vystřílet dřív, než se jim rozrodí děti které ještě než dospějí, budou členy sebevražedných vojáků. Říká se, nebo zlehčuje se, že bychom udělali to stejné, kdyby nám to přikázal nějaký duchovní vůdce ze sekty nebo Kristus a byl nám přečten náboženský verš. Ale tohle přece nemůže být pravda? To je popření lidskosti, ne? To by ukazovalo, že nejsme lidé. Že si nezasloužíme vlastní úsudek, rozum, a vše co si my žijící v dlouhodobém míru myslíme že je člověk. Je pěkné, darovat Kurdům střelivo. Ale to je dárek od desetiletých. Viděli ti desetiletí rozmetaná těla, rozprsklé hlavy, neobvykle deformované kosti, lebky, dlouhé umírání? Pomoci jinému zbraněmi není jako podat toaletní papír, když druhý sedí. Je to v uvědomění škodlivosti neexistující islámské církve, není to náboženství. Islám není nic, to je podstatné. To se nedá srovnat s křesťanskou církví která měla své bolesti v oblasti lidství. Islám neobsahuje lidské srdce, leda prasečí. To musí Evropa vědět. Islámská zvířata je nutno sledovat pod tímto zorným úhlem a právě tímto filtrem. Bohužel, pokud spadnou i města, je to škoda, ale nelidé-čerti s islámským uvažováním musí odejít z mé planety. Kdo rozhodne? Bůh, jejich zlovolný vandalský přístup, pokažený zákon, humanita, ZOO, nebo já? Kdo se odváží? Mám počkat na rozhodnutí Mr. Obama? Zdejší adresa videa jak to je, z roku 2014 http://uloz.to/xmWRMbfV­/allah-s-mother-wmv a kdo rád novinky tak http://www.sy­riantube.net/ Komu se chce jít bojovat za zatím cizí práva? A za jaká. Jestli je to jen chřipka která se přežene, nebo bude další díl 30ti leté války. Že nejde z mé strany o legraci nebo o jejich zábavu, shlédněte rekrutování dětí do volné armády, které se věnují v sebevražedných operací proti sýrijské armádě a civilistům. Takže atentátníci. http://www.sy­riantube.net/5079­.html Mírumilovná Evropa má na kahánku, podobně na tom byl pták zvaný Dodo http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dron­te_mauricijsk%C3%BD

Fienir

Nevím, jak jsi přišel na to, že demokracie se řídí zákonem nezabiješ. Čistá demokracie je, když většina lidí řekne, ať člověka X zabijou, tak ho zabijou.