Rokio

Co si myslíte o této básni, kterou jsem vytvořil? Mohl by být ze mě básník?

Báseň o boxu

Když zápas začne,
zvednu paže.
Dám mu ránovou spršku,
rozbiju mu jeho držku.

Jakmile ty rány rozdýchá,
dám mu jednu pod hrudník.
Strachy se kolem mě komíhá
a bude z něj nebožtík.

Nakonec mu dám ránu do hlavy,
toho pěkně oddělá.
Pořádně ho to zabolí,
až se z toho podělá.

Nejlepší odpověď
quentos

Jak od školáka. Pokulhávající rytmus, primitivní rýmy na hranici absolutních, primitivní obsah…
Definujte básníka. Je-li to někdo, kdo píše dobré a úspěšné básně, tak podle tohoto vzorku těžko…

Další odpovědi
annas

Už jsem se jednou vyjadřovala k vaší úvaze. Ale vaše „veršotepectví“ je mnohem horší.

Co dělá báseň básní, je rytmus, správné rýmy – přidají napětí, výběr slov.
Příliš jednoduchá říkanka, nejasná.. Několikrát si ji přečtěte.

1. sloka – komu dáte spršku? 2., a 3. sloka – totéž.

Kepler

Znám lepší:

Sud kulatý
rys tu pije
tu je kára
ten to ryje.

BANAN93

myslím, že je tě tu škoda :)