Baromut

Co si myslíte o těhotenství v nízkém věku (17,18,19 let)?

Ještě za časů mé babičky naprosto normální věk pro narození dítěte, dnes však jakási deviace. Jaký máte na toto názor?

Nejlepší odpověď
anonym

Jo, jasně, je to každýho věc, ale ta mladá trubka otěhotní, málokdy ví s kým vůbec otěhotněla a má to. Ano, za komančů se jen dělaly děti, stavěly vily s velkou dotací od státu, a to je tak všechno, rodina – základ života, no ne? Třeba v sedmnácti? To snad ne? Vždyť to jsou skoro ještě děti, takže k čemu v sedmnácti dítě? Naco? Ta holka má chodit do školy, vzdělávat se, učit se, tancovat a užívat si života, jakkoliv jinak, než v náručí s dítětem. Sportovat a vychechtávat se s kámoškama a ne brečet sama v noci u řvoucího dítěte, když ostatní jsou třeba na horách, to je prostě nesmysl a to samé platí o věku 18, 19…26..já říkám klidně i třicet, aspoň bude jako maminka zodpovědnější, nebude plakat, že si nic neužila. Prostě říkám…ke každému věku to své…v sedmnácti kamarádky, škola, sport a pak někdy, až na to bude ten pravý čas, partner, prachy, tak pak to dítě, protože dítě si zaslouží být taky šťastné a to bez peněz a pořádného partnera sice jde taky, ale velmi těžko. Když chce žena dítě, tak chce šťastné dítě, a dítě je šťastné, když jsou šťastni rodiče…láska, prachy, zázemí

Další odpovědi
ReHu

Jaká deviace?
Dřív se také babičky dožívaly cca 60, 65 let.
Rodiny s dětmi měly přednostně byty atd atd.

quentos

Můj názor je takový, že v tomto věku nemůže být žena ještě pro mateřství dostatečně vyzrálá. „Biologicky“ to možná ideální věk je, ale prakticky ani náhodou. Dyť se podívejte, jak to vypadá – jak velké procento těchto velmi mladých matek péči o dítě buď zanedbává, nebo jejich ratolesti rovnou končí v dětských domovech.
Další věc je, že ten neméně nezodpovědný „úžasňák“, s nímž to dítě zplodí, ji v drtivé většině případů opustí – třeba už jen proto, že se zalekne, cože si to uvařil a za cože teď má nést zodpovědnost. A způsobí tím neúplnost rodiny a následky ods…nese zas jen to dítě.
Tuhle se jedna paní rozčilovala, co to mají dnešní holky za móresy – nejprve si užívat a až pak děti. Naopak by je hnala do chomoutu velmi brzy tak, jak tomu bylo zastara. Probůh – to by jim přála, nezodpovědného manžela, následně neúplnou rodinu a dítě s charakterem ovlivněným neúplností rodiny?!

Plyšák

Myslím si,že je to každého věc :) nezáleží ani tolik na tom věku,ale spíš na tom,jestli jsou na to partneři připraveni – psychicky, fyzicky, finančně …

gecco

No jo – jenže za „časů tvé babičky“ byla poněkud jiná společenská situace – ženy měly poněkud jinou možnost získat vzdělání či kvalifikovanou práci (tedy – předpokládám, netuším, které časy to jsou)…
😉
Jo – dneska je otěhotnění v 17… pro tu holku značným znevýhodněním – před ukončením SŠ – o VŠ ani nemluvě, před možností si začít budovat profesní kariéru…
´Mladá, nevzdělaná´ – co s ňú???

briketka10

Dnes nevím, ale moje babička vychovala 6 dětí.
Za deviaci bych otěhotnění stejně nenazvala je
každého věc, kdy a v jakém věku přivede miminko
na svět má-li na to prostředky a předpoklady a
hlavně bydlení 😁

arygnoc

biologicky ideálny vek. (na rozdiel od žien rodiacich po 40tke).
bohužiaľ, dnešná spoločnosť je riadená inými hodnotami, ako je zachovanie rodu.

😉

marci1

Myslím, že nejvhodnější věk pro těhotenství je 20–24 let. Pro vysokoškolačky mírně později. Trošku je asi problém, že ženy odkládají těhotenství na pozdější dobu, třeba 35, 40 i více let a potom mají některé problém s otěhotněním. Jinak je to samozřejmě na každém, v kolika letech se rozhodne mít dítě. 🙂

iceT

A kolik ti je?
I ještě před dvaceti lety byl věk 18,19,20 nejvýš ideální pro dítě a svatbu.Novomanželé dostali novomanželskou půjčku,byl jim přidělen byt,lidi měli práci relativně jistou.Kdo byl po dvacítce na ocet a svobodný,byl považován za divného.Dnes je to obráceně,mít dítě takhle brzy je docela odvaha,mladí nemají kde bydlet,nemají peníze,rodiče moc pomáhat nemůžou.

anonym

No přeci, že ještě před nedávnem (před 500 lety (ani ne) níže – nějakých 200 000 let) bylo po 14 letech na dítě pozdě. Kultura se sice změnila, ovšem být vysloveně proti starodávným zvykům – tomu nějak nerozumím. (Když to fungovalo 200 000 let, tak proč by to sakra nemohlo fungovat i nyní?)

anonym

iceT nevím o tom, že novomanželům byl hned přidělen byt