SportWoman

co si myslíte o té hodině tělesné výchovy navíc?

podle mě to nám dětem jenom tu tělesnou vychovu znechutí, protože já mám ráda sport (třeba si zaběhat, na kole, na koni, plavat a tak), ale tělesnou výchovu prostě nemužu a bojim se jí no a je nás víc. myslím že kdyby byly tělocviky vedené jinak tak by to děti bavilo
Doplňuji:
tělocvik a sport sám o sobě není to samé, jasně že nemám ráda tv když nemáme ani pořádnou rozcvičku a (když jsme venku tak musíme vždy stihnout dvě disciplíny třeba 800m a a vrh koulí a to s tim že máme minimální rozcvičku při které učitelka nehne ani prstem jen nás kritizuje) když jsme v tělocvičně tak hrajeme voleybal který je samozřejmě na známky (ve dvojici takže když to jeden z dvojice neumí tak maj oba blbou známku) no a jak hrajeme ten volejbal tak nám to ta učitelka ani pořádně nepředvedla a už říká že děláme všechno blbě(krom dvou holek který choděj hrát volejbal na kroužek takže je jasný že to uměl skvěle) nikdy nehrajeme hry jako vybika, basket, posilování. JEDNOU JSME BYLI SPOJENÉ S KLUKAMA A MĚLI JEJICH UČITELE A MUSÍM ŘÍCT ŽE TEN JEJICH TĚLOCVIK MĚ UPŘÍMĚ BAVIL, I Z VYPRÁVĚNÍ KLUKŮ JE JEJICH TĚLÁK HROZNĚ FAJN. Já opravdu mám ráda sport – jezdim na koni, na kole, na bruslích, hraju basket a běhám a posiluju, ale tělák ve škole je pro mě hrůza a vim že nejsem jediná. myslim že kdyby tělák byl veden dobře a zábavně tak pak by to k něčemu bylo, kdyžtak budeme pokračovat v diskuzi, jinak dík za názory

Nejlepší odpověď
Klára K.

To si protiřečíš se svým jménem 🙂
No, záleží, jak jsou tělocviky vedeny, já bych taky měla podobný názor, kdyby hodina tělocviku probíhala jako „šup na žíněnku a padesát kliků!“ tak to bych se asi zbláznila.
Pokud mám přemýšlet konkrétně o mé škole, vůbec by mi to nevadilo! Naopak, myslím si, že máme tělocviků velmi málo, a podle toho – bohužel – naše třída vypadá.

Další odpovědi
Ruth

Já si například myslím, že je ve výsledku celkem jedno kolik těch hodin tělocviku bude. Důležité je, aby sami učitelé tělocviku dokázali správně motivovat a navnadit děti ke cvičení a ano, i děti obézní. Aby jim ukázali, že sport není o drilu, ale že se u něj dá i pobavit, zarelaxovat si. Ono, když po vás v hodině někdo ječí, hází na vás povýšenecké pohledy, nebo se vám dokonce směje, tak myslím, že pak každého přejde chuť cvičit.

suaeda

Podle mne je dobře, že se přidává pohyb ve školách. Samozřejmě záleží na tělocvikáři zda hodina TV nebude nuda a nebude žákům přidanou hodinu spíše znechucovat. Podle mne by učitel přidat různé kolektivní hry, které zaujmou a rozvíjejí spolupráci a komunikaci. Neustále se píše, že dnešní nejmladší generace se moc nepohybuje a přibývá na váze. V čem dnes vynikají je rychlost pohybu po klávesnici či dispeji.
Jak jsem dnes slyšel od známého tak si skupinka dětí mezi 10–12 věkem ani neumí společně něco zahrát. Každé dítě vytáhne elektrické prkýnko a hraje si jen virtuálně, ale přitom je vlastně strašně samo (nekomunikuje).

Questman

Hele problém bude fakt v tom chování učitele a žáků.
To že je nějaký žák třeba při těle a je na něm evidentně vidět že ho to trápí a nějaký génius si z něj na tělocviku bude dělat srandu a učitel místo aby nějak zasáhl se tomu ještě bude smát (taky jsem byl svědkem..), tak pak fakt nikdo nemůže chtít aby měly děti vztah ke sportu.

bart2000

Je to jak pro koho, někoho tělesná výchova baví někoho zase ne. Někdo ji třeba potřebuje víc někdo zase míň. Mně osobně tělesná výchova baví a byl bych pro :)

mosoj

Máš ráda sport a nenávidíš tělocvik . Něco z toho není pravda !!!!
Doplňuji:
Doporuč řediteli ať jezdí žáci na koni, třeba do školy.