vlk.1408

Co si myslíte o takzvaných sociálních experimentech na nic netušících lidech?

Mám na mysli takové to, když se s pomocí figuranta, který je jakoby v nějaké tíživé situaci testuje reakce okolí..

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím si nic. Každý ať si testuje co chce, pokud mně to neomezuje.

Další odpovědi
Kepler

Myslím si totéž, co Drap. Pokud to nikoho nepoškodí, může to být i k něčemu užitečné. Třeba to poskytne obrázek o narůstající lhostejnosti lidí a pár jedinců se zastydí.

zjentek

Myslím, že tady na serveru by to už pomalu mělo končit.

rouzi

Nelíbí, někdo volá hoří a když opravdu hoří nikdo nepomůže.
Některý srandičky jsou opravdu na hraně.

xxx3

Pokud se jedná o seriózní vědecký experiment, pak na tom podle mě není nic špatného. Experimenty by přesto neměly být neetické a hlavně by jejich účastníci měli být následně okamžitě seznámeni s tím, že se účastnili experimentu. Jde o to, že řadu věcí nelze zjistit jen tím, že se lidí prostě zeptáme. Lidé někdy lžou, vylepšují skutečnost, zamlčují apod. V psychologických experimentech je také běžné, že se testuje ve skutečnosti něco jiného, než si myslí testovaný.
Něco jiného jsou samozřejmě takové ty akce různých lidí, jejichž cílem je zviditelnění v médiích.

Mimozemšťan

Nám robotům je to fuk a rádi se přiučíme.

Šidlo

špeciálne tíživé situácie skôr nesúhlasím

sú veľmi stresujúce pre ,,obeť" aj svedkov.....a na ľudoch začiatok tehotenstva, epilepsiu či choré srdce nevidno…takže príliš nebezpečné stresovať a šokovať neznámych

to isté si myslím o šokujúcich reklamných akciách na verejnosti

nestresové experimenty schvaľujem, niekedy sú doslova vo verejnom záujme