Fyzik

Co si myslíte o studiu webdesignu?

Na Vimeu jsem našel jednu vysokoškolskou přednášku o webdesignu. Přednášející zastával názor že webdesign JE věda a tak by měl být studován na VŠ. Prý to je obor vhodný celého studijního programu nebo fakulty, neboť se tam mísí velké množství oborů (marketing, programování, grafika, vizuální psychologie). Ve Střední Evropě nic takového není, jediná vyhlášená škola je v Londýně. Co si o tom myslíte? Je poptávka po kvalifikovaných webdesignerech, nebo stačí ta horda samouků, co nemají rozhled, ale neví o tom, že ho nemají a připadají si jako profesionálové?

Odpovědi
anonym

Žádná vysoká škola z nikoho umělce neudělá a webdesign je umění nemá vůbec smysl studovat tvorbu stránek na internetu ale věnovat se klasickému programování a správě databází.
Moje dokonalé blogy
http://www.gvkb.cz/
http://vitkou­ba.wordpress.com/

anonym

je to obor se širokým záběrem, pokud se snažíte vytvořit někoho kdo bude navrhovat dokonalé webové prezentace po grafickéi funkční stránce, současně programátora schopného navrhovat serverové a klientské složky aplikací, jejich aplikační rozhranní (umět jej zdokumentovat) stejně jako navrhovat relační modely propojených databází a prezentovat architekturu aplikace formou UML pro management, pak je i vysoká škola příliš slabá průprava.

Myslím, že uplatnění budou mít tito studenti velmi slušné.
Doplňuji:
možná byste proti takto specializovanému oboru argumentovali tím, že webdesign se učí už na střední škole. Ovšem je třeba si uvědomit jakou má ta výuka úroveň. …
Chirurgem se také nestane kdokoliv kdo si prošel kurzem první pomoci.