www

Co si myslíte o správnosti odpovědí zde? www.odpovedi.cz/o­tazky/je-pravda-ze-kohout-oplodni-teprve-az-samotna-vejce

Jsem vedle, nebo jak to odpovidající pochopili? Přece vajíčko=vejce bez skořápky (objasněno bylo v textu) a oplodnění je oplodnění! Není první odpověď matoucí?
Díky.
Sorry, blbej mobil: Zkopírovat odkaz, vložit nahoru, odstranit mezery, pak vyhledat. Ta původní otázka je ze dneška.
Doplňuji:
Přiznávám, že jste mne ukecali. Né, přesvědčili 😁 !
Pořád mně jaksi nešlo přes zuby to „oplodnění slepice“, ale už si zvykám 😁.
Děkuji všem.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak kdo otázku pochopil. Důležitá je totiž i formulace otázky.
Přece se v širším slova smyslu říká, že muž oplodnil ženu (neuvádí se spermie pronikla do vajíčka a …) Tedy i kohout oplodnil slepici.
Pokud odpovídající považovali za vejce to, co snesla slepice, pak reagovali správně. Snesené vejce už má v sobě zárodek, pokud kohout postupoval takto:
„Páření probíhá tzv. naskočením kohouta. Zatímco se kohout na slepici přidržuje zobákem, dojde k spojení kloak obou zvířat a přenosu spermií, které si slepice uloží do semenných schránek a opakovaně je využívá. Proto může slepice ještě 14 dní po spáření snést oplodněná vejce“ – citace z netu.

Doplňuji:
Opakuji: Samotná vejce nemůže kohout oplodnit, protože snesené vejce má v sobě již zárodek. Znova jsem citovala z odkazu, který uvedla hanulka11.

Další odpovědi
beer

Jak už uvádí Annas, otázku špatně pochopils.
Podle mne se ale nic nestalo, ze tvé odpovědi alespoň tazatel ví, jak to oplodnění vlastně probíhá ) Matoucí to tedy není, spíše to mohlo být malinko přesnější.

hanulka11

já myslím, že je pravdivá .....