Avatar uživatele
www

Co si myslíte o správnosti odpovědí zde? www.odpovedi.cz/o­tazky/je-pravda-ze-kohout-oplodni-teprve-az-samotna-vejce

Jsem vedle, nebo jak to odpovidající pochopili? Přece vajíčko=vejce bez skořápky (objasněno bylo v textu) a oplodnění je oplodnění! Není první odpověď matoucí?
Díky.
Sorry, blbej mobil: Zkopírovat odkaz, vložit nahoru, odstranit mezery, pak vyhledat. Ta původní otázka je ze dneška.
Doplňuji:
Přiznávám, že jste mne ukecali. Né, přesvědčili 😁 !
Pořád mně jaksi nešlo přes zuby to „oplodnění slepice“, ale už si zvykám 😁.
Děkuji všem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: www

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, beer, anonym, anonym před 4491 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na tom, jak kdo otázku pochopil. Důležitá je totiž i formulace otázky.
Přece se v širším slova smyslu říká, že muž oplodnil ženu (neuvádí se spermie pronikla do vajíčka a …) Tedy i kohout oplodnil slepici.
Pokud odpovídající považovali za vejce to, co snesla slepice, pak reagovali správně. Snesené vejce už má v sobě zárodek, pokud kohout postupoval takto:
„Páření probíhá tzv. naskočením kohouta. Zatímco se kohout na slepici přidržuje zobákem, dojde k spojení kloak obou zvířat a přenosu spermií, které si slepice uloží do semenných schránek a opakovaně je využívá. Proto může slepice ještě 14 dní po spáření snést oplodněná vejce“ – citace z netu.

Doplňuji:
Opakuji: Samotná vejce nemůže kohout oplodnit, protože snesené vejce má v sobě již zárodek. Znova jsem citovala z odkazu, který uvedla hanulka11.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Jak už uvádí Annas, otázku špatně pochopils.
Podle mne se ale nic nestalo, ze tvé odpovědi alespoň tazatel ví, jak to oplodnění vlastně probíhá ) Matoucí to tedy není, spíše to mohlo být malinko přesnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

já myslím, že je pravdivá .....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek