Avatar uživatele
Mirdas

Co si myslíte o snížení DPH u benzínu a nafty ?

Jak by se projevilo podle vás snížení sazby DPH u benzínu a nafty například na ekonomice, zaměstnanosti a podobně, nebo by se vůbec nic nezměnilo ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, honza001 před 3554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Stačí si všimnout pohybu cen v MO při změně DPH nebo jiné daně.

Daň se zvedne třeba jen o 5%, ale ceny zboží jdou nahoru o 30% (typický příklad Kaufland, když se naposledy zvedalo DPH na potraviny). ☹

Daň se sníží a ceny dolů nikdy nejdou:-(( S tát má snížené příjmy a MO se raduje, jak z lidí dělá blbce z reklamním hitem my nezdražujeme:-(((

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že nijak výrazně by se to neprojevilo, za to by se snížil markantně příliv do státní kasy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

To už by bylo lepším nápadem dát lidem jednorázově 10000Kč ročně na zvýšení konjunktury. EU by ale asi měla něco proti, zase tak samostatní už přece nejsme.

To jsme byli rádi, že jsme se zbavili té pěticípé hvězdy na našem znaku – a 7 let na to nám ta samá byla zase přidělena:DDD

Doplňuji:
Vysvětlení pro blondýny :

Přečtěte si prosím můj text desetkrát abyste ho pochopily, nebo dejte případně najevo
že mám psát polopatičněji:DDD

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

neprejavilo by sa to nijak – ani znížením cien, ani zvýšením zamestnanosti, iba ak svýšením príjmu maloobchodných predajcov phm.

ale vy máte asi na mysli spotrebnú daň a nie dph.
tam platí to isté.
až na to, že v prípade dph i spotrebnej dane štát príde o majland.
a to by si asi museli siahnuť na platy i štátni úradníci včítane poslancov a ministrov, a tí to nedovolia, i keď teraz šaškujú.

:-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Sledoval jsem tu šaškárnu jedním okem a pak jsem slyšel rozhovor s Babišem a musel jsem mu dát za pravdu. Pokud to nějak neprose*ou, tak je budu v dalších volbách volit, protože fakt začínám mít dojem, že zbylé strany stojí za vyliž. Ale ono se to zas třeba překroutí, no, uvidíme, uvidíme. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nejednalo se o DPH ale o spotřební daň. Stát by o ty prachy přišel a o co by přišel stát, to by spadlo do kapsy prodejcům PHM.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Další projev typického českého odedikezdismu. Když jsme měli nejvyšší ceny PHM, tak Kalousek daň zvyšoval, teď, když je to zbytečné, tak druhá strana navrhuje razantní snížení …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek