annas

Co si myslíte o sexuální výchově ve školách?

Ministerstvo školství řeší problém, jak mají učitelé s dětmi hovořit o sexu. Nová příručka o sexuální výchově vzbuzuje emoce. Zástupci rodičů v petici požaduji, aby MŠ zavedení samostatného předmětu o sexuální výchově zatrhlo, psychologové odporují.

A Hospoodin Bůh člověku přikázal:
Z každého stromu zahrady smíš jíst.
Ze stromu poznání dobrého a zlého však nejez.
V den, kdy bys z něho pojedl, propadneš smrti.
Doplňuji:
Já osobně si myslím, že sexuální výchovu jako samostatný předmět ne, ale jen v rámci jiného předmětu.

Nejlepší odpověď
vagra

Informace na toto téma, by neměly být na školách tabu.
Problém je, jaké míry by měly tyto informace dosahovat.
Zajímavý by byl názor učitelů, jak se jim ten návrh zamlouvá.
Přestože nejsem žádný puritán,jsem pro tu umírněnější variantu.
Ta je na úrovni obecnějších informací, což by znamenalo nepotřebnost zvláštního předmětu.

Další odpovědi
Bumbes

Vždyť děti přeci nosí čápi a vrány, tak naco nějakou sexuální výchovu.
Nemluvte o SEXu, nebo vás Pánbůh potrestá a pošle na vás čerta!
Budliky, budliky,… Bu, bu, bu,

rynek878

Nevím,kde to ti 10 ti-14 ti letí děti berou,jestli ve škole,ale tam asi ne,ale když je venku před barákem chvíli poslouchám a pozoruji,tak se jen ujišťuji,že takové chování a znalosti jsem já měl,tak zhruba kolem 16 ti let.Zkrátka si myslím,že ty děti mají tímto způsobem podtržené mládí,hrozně brzo se chtějí cítit dospělými a to není pro ně ani pro nás dobře.

led

Nestačí len doteraz vykonávaná praktická sexuálna výchova, Treba aj teóriu, zdravotné a právne uvedomenie, sociálne dopady (hlavne pri predčasnom nechránenom styku). ANO, treba hlavne v poslednom ročníku ZŠ zaviesť tento informačný predmet!

verka

Nevím, co ministerstvo řeší?! Sexuální výchova ve školách již dávno probíhá. Já, nebýt žáků, tak se spoustu zajímavostí o sexu vůbec nedovím.:)

noen

Myslím, že dítko je schopno pochopit sex i ve 4 letech, když se mu to rozumně a jednoduše vysvětlí. Co se týče ZŠ, není potřeba dalšího předmětu, stačí to zabudovat do běžné výkuy biologie, občanské nauky a společenský věd, ne??? Nejlépe od 1.třídy, nejpozději ve 4. třídě, děti jsou teď trošku více vyspělé i díky TV programům, takže se sexem se setkávají již v odpoledních seriálech, akorát tam není nic řečeno o prezervativech, nemocech, těhotenství, pedofilii, aj.

Jahoda

Děti vě věku 10 – 12 let už vědí, co sex je. Odkud se to dozvídají? Z časopisů. Kupte si jen tak ze srandy časopis typu Bravo, Popcorn a další druhy těchto teenagerských časopisů. Když otevřete, máte tam o sexu mnoho. Vím to. Moje kamarádka má 13-ti letou dceru. Ta si koupila právě jeden z uvedených časopisů. Kamarádka mi ho přinesla se slovy: „Koukej, co všechno tam píší…“. Já koukala jak blb. Tolik informací jen v jednom časopise. Vemte si, když si někdo „časák“ kupuje pravidelně. Už je sexuální odborník.

A k té sexuální výchově ve školách. Jak zde padlo: O sexu se už ve školách učí. Další moje kamarádka má svoji dceru v 9. třídě a tak mi vyprávěla, co jim učitelka dala za domácí úkol. Měli si donést banán (ovoce) a (teď nevím, jak se to jmenuje, kruci 😁 ) a zkusíme si, jak se navléká prezervativ na mužský pohlavní orgán. Dost jsem se podivila, ale co už…

Když se ve školách o sexu učit nebude, děti se to stejně všechno dozví z časopisů. Tudíž to vyjde nastejno 😉