MetalLady

Co si myslíte o rodičích, kteří svému dítěti zakazují různé věci?

Tj. Účes, oblečení, styl hudby, záliby,… Není život o tom, aby si každý mohl dělat, co chce (samozřejmě do určité míry)? Souhlasíte s rodiči nebo byste dítěti dali „volnost“?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, všeho jen do určité míry. Většinou rodiče mají víc zkušeností a už ví jak to chodé. Je to v pořádku že se snaží ze svých potomků vychovat soudné lidi.

Další odpovědi
mosoj

Tak život určitě není o tom aby si každý dělal co chce!
Bylo by dobré si to včas uvědomit. Jinak málo informací pro zaujmutí nějakého stanoviska.

Hlada

Maminka a režisér mají vždycky pravdu.
Plácání o volnosti je bohapustá zhovadilost. Důsledky můžeme vidět na druhé půlce zeměkoule. Každý člověk celý život musí respektovat nějakou autoritu, třebaže s ní nesouhlasí. Komu to bude od dětství samozřejmé, bude mít lehčí život. Kdo se to včas nenaučí, bude neustále zbytečně a marně s něčím a někým bojovat a skončí nepochopený v depresích.

anonym

Souhlasím s rodiči, protože rodiče děti živí a pokud jsou ve finanční tísni ( tím nemyslím zrovna zadlužení, ale pokud oba vydělávají okolo 10 ti tisíc), tak si dítě nemůže vyskakovat co chce na sebe.
Zrovna tak se zálibami.Vše záleží na finanční situaci rodiny.
Hudbu ať si poslouchá jakou chce, ALE TAK ABY NERUŠIL OSTATNÍ ČLENY RODINY.

marci1

Není to tak jednoduché.Mám to štěstí, že styl účesů, oblečení, styl hudby i zálib mám podobné jako rodiče. Pokud dítě žije s rodiči, reprezentuje vlastně celou rodinu navenek, takže by se dítě (byť i dospělé) mohlo trochu „přizpůsobit“. Až se dítě osamostatní, nebude již žít s rodiči, může „popustit uzdu své fantazii“, jelikož reprezentuje jen sebe. 🙂

sisinec123

Jak v čem. Pokud rodiče budou kecat do toho, co máš nosit na hlavě, tak je to podle mě hloupé. Je přece důležitější, co se líbí tobě, nebo snad ne? Pokud ti nebylo ještě 18, tak to ano, ale myslím si, že nemají ti právo rozkazovat v takovýchto věcech. To rozhodně ne. Oni mají taky svůj styl a jejich rodiče jim do toho nekecají (Jo, i když už jim bylo 18).
Záliby by měly být prospěšné. Pokud máš drogy a chlast jako záliby, tak se nediv, že ti to zakazují.
Oblečení..? No, pokud nejde o finance, tak si myslím to samé, jako u toho účesu. Ty máš právo nosit, co se ti zlíbí. (Pokud to není nijak vyzývavé. Například minisukně)
A ten styl hudby by měli tolerovat na 100%. Taky si poslouchají svoji. Určitě i v dětství poslouchali a nikdo jim do toho nekecal.
Zkuste udělat kompromis. Nějak se dohodněte. Ale, pokud máš tvrdohlavé rodiče, tak nepočítej s tím, že uspěješ.

GM

Lahny otázku jako vždy převedl na finanční tíseň.

anonym

V této republice jsou peníze na PRVNÍM místě, čili se všechno odvíjí od toho.
Za komunistů byla první soudržnost lidí ve fabrice a společnosti
( lidi se sdružovali do spolků podle zájmové činnosti, dneska toto neexistuje, protože přednost má práce a peníze).Na zájmové spolky se kašle.