Maggie.b

Co si myslíte o rodičích, kteří své dítě nepodporují v náboženství které si vybralo?

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud by se moje dítě nechalo zblbnout třeba Jehovisty tak v tom by mou podporu rozhodně nečekalo.
Ale je náboženství a náboženství…

Další odpovědi
Hlada

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Je potřeba vědět, o jaké náboženství jde. Náboženství není jen o víře v kladném smyslu slova, ale někdy také o manipulaci s lidmi v něčí prospěch. Dítě je snadno manipulovatelné a rodiče by měli tyto aktivity sledovat a usměrnit.

oskar

Každý člověk by měl v něco věřit určitě by nám bylo na tomto světě lépe.

Terryle

Prostě o něj mají strach – to je normální. A pokud si dítko vybere nějaké exotičtější náboženství, o kterém se u nás tolik neví, tak o něj prostě mají třeba strach, aby nesklouzlo k nějaké sektě nebo tak. Z neinformovanosti vychází strach.
A pokud jsou věřící a dítě se rozhodlo pro jiné náboženství, tak to může být i strach z toho, že po smrti „nepůjde do nebe“ a nesetkají se s ním…

fablen

sami ho podporovat nemusí, hlavně aby dítěti nebránili ve výuce náboženství pokud si je dítě přeje
Doplňuji:
měla jsem na mysli pouze křesťanství (nepovinná výuka ve škole)

arygnoc

náboženství je blud (jiné je víra) a podvod.
Je moudré dítěti tyto rozdíly vysvětlit.

venkovan

Ve jménu nějakého náboženství už zemřelo mnoho lidí. přestože idea může být zajímavá, v četných případech je to i manipulace s lidským podvědomím. Je otázkou proč si dneska dítě vybralo jakékoliv náboženství. Je pravda, že každý v něco věří, ale při své víře by neměl obtěžovat své okolí. Takže dítě by mělo dát rodičům pokoj. Pokud chce něčemu věřit, ať veří, ale nežádá od rodičů aby s ním toto sdíleli když třeba s takovou vírou nechtějí mít nic společného.
Více méně tato otázku už značí touhu věřící manipulovat s okolím – "… proč nepodporují " . Už je tam něco špatně !!!