Mirdas

Co si myslíte o reklamách na půjčky ?

Tím myslím samozřejmě také inzerci a vlastně vše kde se půjčky nabízejí.
Mnohé takové půjčky již nejednou zlikvidovali celé rodiny. Netvrdím aby se zcela zakázali, jen je mít ( lichváře ) více pod kontrolou a nepropagovat.

Jaké s tím máte zkušenosti ?

Nejlepší odpověď
gecco

Rodiny nezlikvidovaly reklamy na půjčky, ani ty půjčky jako takové – ale hlupáci, kteří si ty půjčky vzali…

Chceš zakázat hlupáky? – já taky, ale nevím, co s nima – pozabíjet je ti/nám nikdo nedovolí…
😉

Další odpovědi
klumprt

Dokud se vyplatí půjčovat, tak budou reklamy na půjčky. Omezování reklamy se mi zdá být přístupem ze špatného konce. Spíš bych omezil možnost exekučního vymáhání půjček v případech, kdy věřitel ví, nebo snadno může zjistit, že dlužník nemá a nebude mít na to půjčku splácet. (má záznam v registru, je bez práce, přiznává spoustu dalších dluhů atd.). Půjčils takovému člověku? Tak máš smůlu a můžeš se za něj třeba modlit, ať vyhraje Sportku.

Drap

Myslím si o tom, že to jsou reklamy na půjčky. Pokud to zákon umožňuj, tak se mohou i inzerovat. Alkohol již také zničil spoustu rodin a proti reklamám na něj nikdo nic nemá. V čem je rozdíl ?
Každý je strůjcem svého štěstí a je jen na něm, jakou reklamou se nechá nachytat

carpediem

Lichva je trestný čin a nechápu pproč to soudy netrestají, vlastně chápu, zřejmě na tom mají nějaký zájem, jinnak si to nedovedu vysvětlit:-(((

Pepa25

Už jsem to tu někde dával: s lichváři mají problém všude, i v USA (dobré video http://www.vi­deacesky.cz/os­tatni-zabavna-videa/predatorske-pujcky – podáno humorně, ale je to dobrý dopis vč. reklam).
Co se dá dělat? Pokud je poptávka, tak zázračné řešení neexistuje!

  1. zvyšovat finanční gramotnost a nutit poskytovatele k poskytování informací a max. transparentnosti – všichni budou tvrdit, že RPSN u krátkých půjček je nesmysl, ale není!
  2. speciálně v ČR zpřísnit pravidla pro rozhodčí řízení a exekuce (např. iniciativa viz odkaz)

Zdroj: http://www.clo­vekvtisni.cz/cs/so­cialni-prace/socialni-integrace/pravo-patri-bystrym

ivzez

Reklama je jenom „třešničkou na dortu“,
reklamy na půjčky ani půjčky nikoho „nezlikvidovalY“.

Problémem je legislativa, která poplatky
a téměř lichvářské úroky umožňuje.

Zákazem ani omezením půjček nebo reklam na ně
by se ničeho nedosáhlo.

Je potřeba vzdělání těch, kdo si půjčují
(rodiny zlikvidovali oni).

Dále je potřebný postih nekalých praktik poskytovatelů.
Nelze nekalé praktiky omlouvat „finanční negramotností“.
pravidla musí být jasný pro všechny.

Stanislav1

Reklamy na půjčky jsou po celém internetu, je to prostě hodně široké odvětví, kde se přichází neustále s nějakými novinkami – novými tipy půjček atd. Takže se tomu asi nevyhneme, hlavně se to musí brát i z druhé stránky – kdyby lidé půjčky nechtěli a nebrali si je, tak by potom nebyly ani ty reklamy. Já osobně na nějaké vyskakovací okno s „novou, extra výhodnou půjčkou“ ani neklikám, mám pár webů, kde si čtu o novinkách, jako například: http://www.co­olpujcky.cz/puj­cka/Via-sms a to mi stačí. Důležité je, aby člověk chodil jen na ty weby, které jsou důvěryhodné a nečetl tak nějaké nesmysly…