JaniA

Co si myslíte o provozu agentury kroužky.cz, máte s touto agenturou nějaké zkušenosti?

Chci znát názor veřejnosti, nedělám jim reklamu.Děkuji
Doplňuji:
Dostávají se ke mně informace, že agentura kroužky.cz zveřejňuje na svých stránkách zavádějící informace,zejména ohledně tzv.„spolupráce“ s vysokými školami /PFUK,FTSUK aj./,které se ale od jakékoli spolupráce s touto agenturou distancují.Lektoři jsou najímáni na základě vylepovaných letáků ve všech SŠ a VŠ a jsou většinou nedokončených studentů, bez patřičné odborné kvalifikace v oborech, které mají pod touto agenturou v MŠ a ZŠ vyučovat – tím se rozumí, že nesplňují ve valné většině případů požadavky kladené na výuku již v Mateřských školách, kdy musí mít i učitelky v MŠ dokončené vysokoškolské vzdělání!Vzhledem k tomu, že tato aktivita nespadá do sítě škol,nemusí se řídit rámcovými vzdělávacími programy,lektoři nemusí nikomu prokazovat svou odbornost – vše funguje jen na základě tzv.„volné živnosti“ není přes lektorskou činnost této agentury žádná kvalifikovaná kontrola.Je pouze věcí ředitelů MŠ a ZŠ, zdali tento neřád do školy pustí.Při náboru nových učitelů lze přečíst na stránkách agentury kroužky.cz, že zájemce ani odbornou kvalifikaci mít nemusí, stačí jen zápal pro věc a zájem o děti.Toto je také psáno u většiny profilovaných učitelů – věty typu /citace/: „má ráda děti,hrála v ZUŠ,věnoval se jako dítě sportu, jako student vedl dětské tábory, ráda vaří aj.“
Domníváte se opravdu, že při existenci kvalitních Základních uměleckých škol,při nutnosti splnění požadavků na kvalifikaci učitelů MŠ,ZŠ a ZUŠ opravdu potřebuje náš stát takovéto „volnočasové aktivity“ které jsou nyní již doslova masově a v obrovské míře cpány „levně“ do škol na území celé Prahy a na území dalších měst v ČR? Opravdu spatřujete kvalitu v těchto provozovaných činnostech? A co bude s dětmi, které mají talent? Děkuji za váš názor.

Nejlepší odpověď
gecco

Nemám s touto agenturou žádnou zkušenost, ale rozpory mezi údaji na jejich webu (a chybějící údaje na jejich webu) a v ´úředních rejstřících´ mne přesvědčují o tom, že bez osobního dobrozdání kamaráda (dobrého známého) bych jim nesvěřil ani plyšového medvěda – ani zadarmo, ne tak ještě za úplatu…
😉
Jejich web mi poněkud připomíná podomního obchodníka…
😁

Další odpovědi
Rocker

Máme od nich spoustu kroužků ve škole a nejsou s nimi žádné problémy.Všechny,kte­ří kroužky vedou,znám osobně,dětem se věnují,děti tam chodí rádi a baví je to.

JaniA

Můžete mi prosím napsat, jaké kroužky vedou a co je to za lektory, když je znáte osobně?Jaké mají příslušné vzdělání k lektorské činnosti?Nepot­řebuji znát název Vaší školy, zajímá mne profesionalita lektorů.Děkuji Jane