samicek333

Co si myslíte o proslovu Daniela Landy?

Co si o tom myslíte? Pohoršilo Vás to? Nebo si myslíte, že měl pravdu?
Doplňuji:
Jak jste to vlastně celé pochopili? Slyšela jsem i názory, že to nemá v hlavě v pořádku. Myslíte si to taky? Nebo je to naopak podle vás chytrý člověk?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Já s ním souhlasím, ať to podal, jak to podal, holt pravda se ne vždycky poslouchá příjemně…
Doplňuji:
Jeho proslov: http://www.you­tube.com/watch?v=MvbQ-PJo9go

Další odpovědi
Damiana

Nelíbí se mi jeho tvorba. Za zpěváka ho nepovažuji, protože jeho vyřvávačské „trademarše“ nemají s hudbou nic společného.
A k „projevu“? Měl možnost. Řekl co chtěl a jak chtěl. Obsah lze tolerovat, spíš ta forma. Nesnáším vulgarity.
A nemám ráda vyhrožování – Když se mnou nesouhlasíte, tak uvidíte!
Takhle nejedná vyrovnaný člověk, který má co nabídnout, ale obyčejný hulvát. Sprostotou si to u mě zbytečně polepil. Jen aby jiné nechtěl řezat jako Ž(ž)ito jen za to, že mají jiný názor.

http://m.youtu­be.com/watch?v=9dz-72wACw0
Doplňuji:
chcachar1922: To s těmi texty je snad legrace ne? Odkaz je jasný a vykrádačkou od Kryla to nespraví.

anonym

Veškeré názory lze sdělit slušně, srozumitelně a bez patosu.
Doplňuji:
Po doplnění otázky, doplňuji i já svou odpověď ačkoliv Damiana téměř dokonale vyjádřila moje názory i pocity. Svého času ( počátkem 90.let min.st.) jsem měla možnost osobně se stýkat s pány Matáskem, Landou i Fanánkem. Landa rozhodně v této trojici nepatřil mezi (nejen) inteligenční špici. Jak je vidět z jeho projevu na Slavících, nikterak se za více než dvacet let kvalitativně neposunul. A abych byla přesnější, nejvíc mi kromě vulgárního a zmatečního sdělení vadilo to, že si vzal nás- diváky u TV i v sále, jakoby za rukojmí. Zneužil přímého přenosu pro prezentaci svých výhružek a názorů . V době mnohých mediálních možností komunikace a internetu mi to připadá tak trochu…ne zrovna jako výplod geniálního mozku a jasné mysli :))

Drap

Ať měl pravdu nebo ne, tak normální člověk se takto v žádném případě nechová.

badisko

znam jeho tvorbu…nepohorsilo ani neprekvapilo …zarazi me na nem jine veci…
a zase se bude o nekom nejakej patek povidat..
Doplňuji:
silenstvi intelekt nijak neovlivni…esly mu hrablo nevim neznam ho …spis si myslim ze byl na neco nasranej a tak mel potrebu to filtrovat do sveta..uz to se si myslel ze svou hudbou zmeni svet naznacuje ze je to snilek a a jeste k tomu dost naivni…koukal jsem na ten proslov parkrat za sebou a nejsem z nej nejak moudrej…fakt nevim co tim chtel rici …a esly je moudrej ..no kdyby chtel svy nazory prosadit i mimo svou hudbu ..tak by k tomu mohl vyuzit media ktere tak hani…Noviny a podobne ..a to ze je celebrita a nekdo ho vyfoti na ulici ..uz k tomu tak nejak patri…esly se chze znova sastrelit v aute je to jeho volba …nevim proc to tam tlacil …chce ze sebe udelat mucednika ?..nevim ..pravda bude asi takova ze svuj proslov nacmaral nekde na hajzliku 10 min pred zacatkem zlateho slavika v dost spatne nalade ..nebo uz toho ma proste dost ..ale jak pisu vsechno co tady kdo napsal a napise jsou jen nesmyslne teorie…nikdo ho nezname tak dobre.. aby jsme vedeli co se onomu cloveku asi honi hlavou …ta moje neni vyjimkou ..jen jsem zdelil jak to na me pusobi…a ke komunistum se vyjadrovat nehodlam byl jsem mladej abych spravne chapal vyznam toho co se tenkrat delo …a to co vim z knizek a podobne ..vitejak kdo to nezazil ten to neoceni…

Elk

Slyšel jsem jeho proslov několikrát, ale moudrý z toho nejsem…nevím, co tím básník chtěl říct. Buď byl zfetovaný anebo ho někdo vytočil, ale nedokázal to inteligentně podat.
Podle mně se spíš ztrapnil, než něco dokázal. Asi hodil flintu do Žita…

ven.cik

Tak určitě mě to nepohoršilo, já jsem z vesnice, takže jsem zvyklej i na jiný věci…:D A já s ním docela i souhlasím, je to machr…;)

barnajka

  1. Regulérní magor.
  2. (Pořád ještě) nácek – to mi nikdo nevymluví.
  3. Manipulátor, co fanatizuje davy. Něco jako v té pohádce o krysaři – krysař kráčí městem, hraje si na tu svou píšťalku…a zhypnotizovaný krysy slepě tupě jdou tam, kde je chce jejich ‚pán‘ mít.

Nebudu tu rozepisovat důvody, proč toho pána ‚nemám ráda‘ – bylo by to totiž povídání na půl dne. Buďte si ale jistí, že moje antipatie nijak nesouvisí teď s tím slavíkovským projevem – na telku nekoukám už spoustu let; Slavíky a svět celebrit jsem přestala sledovat dokonce dávno předtím. Nevadila by mi ani jeho upřímnost, ani ten ‚neformální‘ vohoz, a dokonce ani ten krapet peprnější slovník. Mně prostě vadí Landa už sám o sobě..a věřte mi, že ho pozoruju dost dlouho na to, abych věděla co říkám a abych si za svým názorem dovedla stát. Stejně jako má svou žumpu Slovensko (Rytmus), tak ji máme i my, a jmenuje se Daniel Landa. Žumpa hudební, žumpa intelektuální, žumpa morální, žumpa lidská – to je on.

…a fandové, rozsápejte si mě za mou upřímnost :P
Landa řek' otevřeně svůj názor a je za hrdinu… Podle tohodle vzorce bych teď měla být hrdina i já, ne? A taky Damiana…a Elk..a další, co se nebojí kritizovat, přestože ví, že za to budou nepopulární :)
Doplňuji:
Chachar1922: takže když to na těch Slavíkách nebyl Landa, ale Žito, pak Žitovi patří policejní klepeta na ty jeho zlodějský pařáty, nemyslíš? Pokud vím, tak toho bronzovýho slavíka dostal LANDA, NE Žito… Ovšem sošku shrábnul Žito, že… Tak buď je ten pán opravdu magor trpící navíc rozpolcením osobnosti, a nebo ty jsi jednou z těch zaslepených ‚krys‘, co pro líbivou melodii nedokáže vnímat realitu. Kritizuješ ty, co rozkrádají tento stát – a jednoho takovýho zloděje přitom zbožně uctíváš… To fakt nepochopím…

A mimochodem – když je velectěnýmu panu umělci tak šoufl z toho našeho šoubyznysu a hudebního průmyslu celkově, proč vždycky přijmul tuhle tohle ocenění, tuhle tamto ocenění…??? Jako sorry, ale ten chlap je pokrytectvím prolezlej skrz naskrz

anonym

Projev jsem neslyšela ani ho nevyhledávám a mám klid.
Doplňuji:
Nevím, co řekl tak hrozného, ale i kdyby se třeba svléknul a mával s ferdou, tak bych nebyla pohoršená. Líbí se mi některé jeho písně a tak ho také hodnotím – ne tím na čem si nejvíce smlsne bulvární plátek.

Fienir

Myslím, že se chtěl jen zviditelnit a být zajímavej, což se mu povedlo.

frankie89

i přes jeho minulost, kdy inklinoval k neonacistům a za to jsem ho vždy neměla ráda, tak tentokrát jeho názor (hlavně na komunisty) sdílím…ale mohl to podat trochu úhledněji, občas se člověk skoro ztrácel.

odpomass

Odpověď naleznete zde:
http://kultura­.idnes.cz/dani­el-landa-o-postave-zito-44-dgy-/hudba.aspx?c=A121126­_111949_hudba_jaz

Stručně řečeno – D.Landa je naštvaný,frus­trovaný a touží po změně. Jenže podle toho, jak se vyjadřuje a co plánuje to snad souvisí s jeho chabým duševním zdravotním stavem, jinak se to vysvětlit nedá. Pan Landa očividně nevnímá realitu takovou, jaká je. I když to je o něm známo už léta…

huxa

Všichni mu tleskali, když začal ryt do komunistů, takový aplaus tam již dlouho nebyl.

Líbí se mi jeho písničky a myslím si, že on jediný může házet kamenem

panxnotdead

Jsme ve svobodný zemi, tak přednesl svobodný proslov.

chachar1922

Já s názory Žita sympatizuji a taky si přeju aby mu to všechno vyšlo jak má v plánu. A jestli bude možnost, jak mu pomoci, tak nebudu váhat a půjdu do toho s ním. Jako vlastenec je mou povinností udělat vše pro to, aby naše země nebyla okrádána. To, že byl „vulgární“ a oblečen tak jak byl, mi příjde vtipné. Vtipné je to, že mu o to šlo udělat ten humbuk a to se mu povedlo. A dále k tomu jeho vulgárnímu projevu. Kdyby tam šel, řekl to s klidem, slušně… Myslíte, že by si z toho něco někdo vzal ? Obdivuju jeho odvážnost a odhodlanost něco dobrého udělat. A zároveň nechápu lidi, kteří ho odsuzují.
Taky se musím pozastavit nad komentářem Damiany. „Vyřvavačské trademarše ?“ Fajn, styl hudby se vám líbit nemusí. Ale zkuste se někdy kouknout na ty texty ;)
Doplňuji:
„Landa“ – Žito, se postavil za celý prostý lid, včetně těch, kteří kdyby mohli ho ukamenují jen za to, že nebyl v kvádru, kdo by to z vás kritiků udělal ? Šel do televize to říct proto, že ho vidělo a slyšelo plno lidí. Za další. Říkáte, že se choval jako buran, šílenec a podobně. Ale uvědomte si jednu věc. On už není Landa, ten zpěvák co dělal rozhovory, v televizi se usmíval a byl shovívavý už neexistuje. Teď už je to Žito. Sám říká, že Žito je blázen. Takže co chci říct. Ve slavíkovi si nepleťte to, že tam byl Landa. Ten už není. Je už jen Žito. Že si pletete pojmy s průjmy, že nevíte o co mu jde, že jste nevěděli o tom, co chce udělat, že vlastně o něm nevíte ani z hola to, co víme my fanoušci, tak za to se já vám budu smát. Samozřejmě kritizujte a kritizujte, já aspoň budu mít veselejší den. :)

Lleni

Ja jen nejsem v obraze – vím něco řek. -všici o tom mluví- ale co řek přesně????
Děkuji;)))

anonym

Zarazilo mě již to v čem přišel, za chvíli budou chodit lidé na kulturní a společenské akce v montérkách, či teplácích, odvážlivec si může nechat i rukavice a svářečskou kuklu :).
Samotný jeho výstup byl dost chaotický, připadal mi jako by požil.
Co se týče narážek na paliče, tak co se diví, když jsou CD,DVD drahá a kvůli jedné povedené písničce si přeci nebudu kupovat celé CD.Nehledě, že člověk zaplatí z každého média autorský poplatek, pak zaplatí poplatek za TV a rádio a nedejbože, když člověk podniká a poslouchá rádio, tam platí také, jsou to nenažraní parchanti.
Co se týče obav z komunistů, tak co se diví, kam to dotáhla stávajicí vláda? Stejně se po převratu, dostali k moci zase komunisti, ikdyž utajeně. Jinak by přeci zrušily takovou stranu, tak jak začali potírat nacismus, tak měli potírat i komunismus.
Jinak rozdíl mezi komunismem a demokracií, je v naší zemi takový, že za komunistů okrádal občan stát, kdežto teď stát okrádá občana a ještě na to má vytvořeny zákony.

BANAN93

Nevim no on stejně jako můj otec pochází z jedné vesnice a jeho otec jezdil za komunismu závody do vrchu, takže asi netrpěl a pánové v koženém obleku by pro něj přišli i dnes když by byl členem fašistických kapel
Doplňuji:
to že kritizoval dnešní situaci to beru , ale koho by chtěl volit dělnickou stranu ??

david22

Nemyslím si o tom radši nic.
Doplňuji:
Nicméně, pominu-li formu jakou to odprezentoval, každý má právo na názor.

Kamionacka09

Kazdej z vas ma kousek pravdu takze souhlasim se vsemi.