doney gal

Co si myslíte o tom, že chodci mají mít povinně za tmy reflexní prvky?

V původním dotazu byla chyba nejen stylistická, ale věcná.

Pásky se nemají nosit jen v noci, ale za tmy. V tom je snad rozdíl?

http://www.fi­nancninoviny.cz/zpra­vy/od-soboty-budou-chodci-muset-za-tmy-nosit-reflexni-prvky/1315607

--
Informace jsem přezala ze zdrojů na netu, ale bohužel byly nepřesné, takže doplňuji:

"Od 20. února 2016 platí pro chodce povinnost nosit reflexní prvky.

Týkat se má míst, kde se chodci za snížené viditelnosti pohybují po okraji vozovky, v obcích pak především na místech, kde není chodník a která jsou nedostatečně osvětlená. Pokud chodci nebudou označeni například reflexními pásky nebo jinými prvky, hrozí jim v blokovém řízení až dvoutisícová pokuta. Ve správním řízení je postih v rozmezí 1500 až 2500 korun."
http://www.fi­nancninoviny.cz/zpra­vy/zakon-zvysil-zajem-o-povinne-reflexni-prvky/1316092

Děkuji.

Nejlepší odpověď
brillant

Souhlasím a měl by platit i v obcích kde nejsou chodníky.

Další odpovědi
gecco

Souhlasím s tím…
Je velký rozdíl ve vzdálenosti, na niž jsou reflexní plochy viditelné oproti téměř neviditelnému chodci bez nich.

redy

Souhlasím.

Rokio, já ještě neviděla dámu v róbě, nebo muže ve fraku či v obleku, že jde pěšky na akci 🙂
Snad někde na vsi, přeběhnou ulici a už jsou v kulturáku. Ale i tam, si objednají odvoz 🙂

lota

Když někdo potřebuje zákon na to, aby mu řekl, že v noci není vidět, tak je asi takový zákon potřeba.

Dochy

Já souhlasím s reflexními prvky na oblečení, či jako další doplněk. Nesouhlasím ale s tím aby to bylo nařízeno zákonem. To jako když na reflexní pásky zapomenu a ujede mi bus tak mám domu lízt kanálama? Párkrát jsem v noci šel mezi vesnicemi a zkrátka jsem si musel dávat bacha. Včetně toho, že když se blížilo auto, tak jsem vlezl téměř do stoky. Musím za sebe mít zodpovědnost, být si vědom situace a podle toho se chovat.
Co přijde příště? Zákon že musím pozdravit při vstupu do místnosti? A trest? Při opakování prohřešku 20let??

Rokio

Že je to hloupý zákon, který je naprosto nevhodný pro džentlmeny v saku a dámy v hezkých šatech, protože reflexní prvky jsou neestetické.

Drap

Myslet si mohu co chci. Nařizuje to zákon, tak nezbývá než se podřídit. I zákony které se nám nelíbí musíme respektovat.

anonym

Já plně souhlasím a nějaké názory jsou i na : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pouzivate-reflexni-prvky-v-nocnich-hodinach-mezi-obcemi-jako-chodci-cyklisti#discussion

flodur

Lidi co to tu melete.Za chvíli nám budou nařizovat za deště nosit klobouky z okapovýma rourama a při bouřce čepičky z bleskosvodem a vy se budete stále podřizovat,či co ???? Vždyť to je všechno jen k smíchu.

annas

Ad doney gal

Máte uzavřený profil, nemohla jsem napsat, že jsem upravila otázku, v níž jste měl stylistickou chybu, ale především chybu věcnou.

Reflexní pásky se nemají nosit jen v noci, ale za tmy. V tom je přece velký rozdíl.

Od soboty budou chodci muset za tmy nosit reflexní prvky
http://www.fi­nancninoviny.cz/zpra­vy/od-soboty-budou-chodci-muset-za-tmy-nosit-reflexni-prvky/1315607