Avatar uživatele
annas

Co si myslíte o poutních místech?

Čtu časopis a v něm je článek o tom, že poutní místo je pro člověka užitečné stejným způsobem jako farmaceutický prostředek.

Jsou míněna poutní místa jako např. Křtiny, Králíky, Lurdy atd.

Souhlasíte s názorem autora článku? Máte nějakou vlastní zkušenost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Jahoda, dudu, vagra, rynek878, pekynka, Drap, anonym před 5029 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pekynka

Pokud něco neuznávám tak to raději hned napadnu.Vždyť tato místa mají obrovský význam pro věřící lidi, nevěřící je mohou navštívit v rámci poznání kraje nebo státu a ten komu připadají nesmyslná ať svůj názor nenutí ostatním. Mám poslední dobou velký problém s jednostranými názory, které nepřipouštějí diskuze a s pocitem některých jednotlivců o své nesmírné moudrosti.
Doplňuji:
Nemám už palce, omlouvám se.

Upravil/a: pekynka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Může být. Nějaké léčivé či uklidňující dopady mohou být, ale pouze na lidi, kteří tomu bezmezně věří. Pak to určitě přes jeho psychiku má na něj pozitivní vliv.
Ostatně takto působí i placebo a dá se to aplikovat i na alternativní medicínu. Třeba vliv kamenů na člověka a pod.
Mě se to ale netýká.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Já na to mám takový názor,že je to duševní obohacení člověka věřícího i nevěřícího.Přeji Vám všem hezký den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Věř a víra tvá tě uzdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja nesouhlasim,poutnim mistem je i Mekka,a tam bylo uz tolik lidi uslapano,zraneno,ze by bylo lepsi,kdyby tam radeji neputovali.Ale pry by tam jednou,kazdy spravny muslim mel jednou zavitat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

ANO! Mám zkušenost!
Moje poutní místo je basa s pivem na chodbě, vždy když k ní doputuji, tak získám léčivý mok zvaný ležák a on mne vyléčí (duši i tělo).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Mají své místo a význam pro věřící lidi.A podívat se tam jen tak ,jistě mnohdy stojí za to. Neberte věřícím jejich víru,třeba,že se uzdraví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek