Zlatý

Co si myslíte o poutních místech?

Čtu časopis a v něm je článek o tom, že poutní místo je pro člověka užitečné stejným způsobem jako farmaceutický prostředek.

Jsou míněna poutní místa jako např. Křtiny, Králíky, Lurdy atd.

Souhlasíte s názorem autora článku? Máte nějakou vlastní zkušenost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud něco neuznávám tak to raději hned napadnu.Vždyť tato místa mají obrovský význam pro věřící lidi, nevěřící je mohou navštívit v rámci poznání kraje nebo státu a ten komu připadají nesmyslná ať svůj názor nenutí ostatním. Mám poslední dobou velký problém s jednostranými názory, které nepřipouštějí diskuze a s pocitem některých jednotlivců o své nesmírné moudrosti.
Doplňuji:
Nemám už palce, omlouvám se.

Další odpovědi:

Zlatý

Může být. Nějaké léčivé či uklidňující dopady mohou být, ale pouze na lidi, kteří tomu bezmezně věří. Pak to určitě přes jeho psychiku má na něj pozitivní vliv.
Ostatně takto působí i placebo a dá se to aplikovat i na alternativní medicínu. Třeba vliv kamenů na člověka a pod.
Mě se to ale netýká.

Stříbrný

Já na to mám takový názor,že je to duševní obohacení člověka věřícího i nevěřícího.Přeji Vám všem hezký den.

Věř a víra tvá tě uzdraví.

Ja nesouhlasim,poutnim mistem je i Mekka,a tam bylo uz tolik lidi uslapano,zraneno,ze by bylo lepsi,kdyby tam radeji neputovali.Ale pry by tam jednou,kazdy spravny muslim mel jednou zavitat.

Stříbrný

ANO! Mám zkušenost!
Moje poutní místo je basa s pivem na chodbě, vždy když k ní doputuji, tak získám léčivý mok zvaný ležák a on mne vyléčí (duši i tělo).

Stříbrný

Mají své místo a význam pro věřící lidi.A podívat se tam jen tak ,jistě mnohdy stojí za to. Neberte věřícím jejich víru,třeba,že se uzdraví.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.