annas

Co si myslíte o poutních místech?

Čtu časopis a v něm je článek o tom, že poutní místo je pro člověka užitečné stejným způsobem jako farmaceutický prostředek.

Jsou míněna poutní místa jako např. Křtiny, Králíky, Lurdy atd.

Souhlasíte s názorem autora článku? Máte nějakou vlastní zkušenost?

Nejlepší odpověď
pekynka

Pokud něco neuznávám tak to raději hned napadnu.Vždyť tato místa mají obrovský význam pro věřící lidi, nevěřící je mohou navštívit v rámci poznání kraje nebo státu a ten komu připadají nesmyslná ať svůj názor nenutí ostatním. Mám poslední dobou velký problém s jednostranými názory, které nepřipouštějí diskuze a s pocitem některých jednotlivců o své nesmírné moudrosti.
Doplňuji:
Nemám už palce, omlouvám se.

Další odpovědi
mosoj

Může být. Nějaké léčivé či uklidňující dopady mohou být, ale pouze na lidi, kteří tomu bezmezně věří. Pak to určitě přes jeho psychiku má na něj pozitivní vliv.
Ostatně takto působí i placebo a dá se to aplikovat i na alternativní medicínu. Třeba vliv kamenů na člověka a pod.
Mě se to ale netýká.

oskar

Já na to mám takový názor,že je to duševní obohacení člověka věřícího i nevěřícího.Přeji Vám všem hezký den.

anonym

Věř a víra tvá tě uzdraví.

anonym

Ja nesouhlasim,poutnim mistem je i Mekka,a tam bylo uz tolik lidi uslapano,zraneno,ze by bylo lepsi,kdyby tam radeji neputovali.Ale pry by tam jednou,kazdy spravny muslim mel jednou zavitat.

Bumbes

ANO! Mám zkušenost!
Moje poutní místo je basa s pivem na chodbě, vždy když k ní doputuji, tak získám léčivý mok zvaný ležák a on mne vyléčí (duši i tělo).

Michal

Mají své místo a význam pro věřící lidi.A podívat se tam jen tak ,jistě mnohdy stojí za to. Neberte věřícím jejich víru,třeba,že se uzdraví.