Co si myslíte o olfaktorické literatuře?

Myslíte si, že by to mohlo nějak fungovat? (Jak Lister v Červeném trpaslíku mohl „číst“ tu kočičí knihu?) Umíte si představit, jak se „pročicháváte“ třeba biblí (či přímo Biblí)? :)

Odpovědi
Šidlo

eh, môžem dať kvalifikovanú odpoveď:

extrémne nepresná forma komunikácie, čuch je ľahko ovplyvniteľný už len fyzickými faktormi, s pribúdajúcou chorobnosťou populácie je zasiahnutý hlavne on (alergie, hormonálne poruchy liečivá)

navyše, čuchové spomienky sú tesne naviazané na emócie…a toto všetko sa vekom, akuálnym duševným stavom ľahko deformuje

proste.....nie sme psy, nosom čítať ani inak efektívne komunikovať nemôžeme