Co si myslíte o nové pohádkové homosexuální knížce „Princ a princ“ pro předškoláky?

Dnes jsem o tom slyšela v televizy, že prý vyšla první knížka s pohádkou o homosexuálech pro děti s názvem Prins a princ…viděla jsem to když jsem byla u doktora na infuzi a jak já, tak ostatní pacienti, i sestřička jsme kroutili hlavou. Můj názor je, že to už docela přehánějí s tim cpaním homosexuálů všem timto způsobem…nic proti nim nemaj, ale vadí mi, jak je všude zvýraznují, aby se chudáčci necítili méněcenní jako to dělaj s romy… :/ a teď to ještě budou cpát dětem. Spíš už mi přijde, že nám to všem jenom vnucují a zbytečně neustále předhazují. Je to normální jako cokoliv jiné, tak proč kolem toho dělat takovej šílenej humbuk a kevšemu to cpát dětem? Co si myslíte vy?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvědomila jsem si, že jde o pohádku, která je určená předškolním dětem.

Domnívám se, že informace o jiné orientaci by se měly děti dovědět v době, až budou mít vlastní rozum a pohádky budou vnímat třeba jako výmysly… Nevím, v které třídě ZŠ se probírá rozmnožování …

Zhlédla jsem video, v němž Pavlína Wolfová četla tuto pohádku dětem a diskutovala s nimi. "Děti se smály, to byla první věc, děti se i divily, pro některé to byla stará vesta. Ale že by byl někdo z dětí pobouřen, to bylo to jediné, co se nestalo“.

http://ona.id­nes.cz/pavlina-wolfova-a-deti-muze-si-princ-vzit-prince-ftx-/deti.aspx?c=A130331­_133648_deti_lf

Je vidět, , že si děti neuvědomují, o co jde, zatím to neřeší. Stejně jako to, že jelen vychovává Smolíčka … i když se tyto pohádky interpretuji nově …

Princ a princ se milují je to jejich soukromá věc. Nebudou mít následníka, takže jak se bude království vyvíjet dál? Kdo bude dědicem trůnu? Jak autroka vysvětlila?. Bude vládnout cizí král? .

Snad pro většinu lidí jde o neutrální postoj k homosexuálům "žij a nech žít“. Být odlišný, i když ne vlastní vinou, neznamená mít nějaké privilegium či nárok na to být vnímán jinak. . Dotyčný měl smůlu v jistém slova smyslu.

Proto by malé děti, které nemají ukončený osobnostní vývoj, neměly získávat informace touto formou a tak brzy ….

Holanďané jsou tolerantní, že by jen náhodou byl Amsterodam drogovým centrem Evropy ?

Na některých školách v USA tu knihu zakázali. Americká asociace knihoven ALA ji zařadila na seznam „nevhodných a zakázaných knih“

Další odpovědi
anonym

Veškeré tradičnní hodnoty jdou do zadele. 2 muži nenahradí klasiku (muže a ženu), jde o vývoj děcka a pokud neuvidí chování muže a ženy, tak ani nechci domýšlet kam tento experiment zajde.
Doplňuji:
Co říkal psycholog Jeroným Klimeš, že z homosexuálních vztahů, kde se navíc vychovávají děti, dochází k nárůstu následné homosexuality asi o devět procent u mužů a u žen dokonce o dvanáct procent.

anonym

Jsem jiného názoru:Ať už dětem odmala vysvětlují,že to je tak i tak.Jakou nejvhodnější formou?Pohádka je správná cesta.

Braník

Jsem zásadně proti tomu,aby cpali malým dětem do hlavy takové nesmysly,jelikož ti malí ještě nevědí co je to vůbec nějaká sexuální orientace,natož jim cpát do hlavy homosexualitu.

fcoop

Že to je,alespoň pro mě,dost silná káva.
Tak malé děti – a takové vymývání mozečků......­.............­.....?
Něco není v pořádku.

alenad

myslím si , že je to zcela v pořádku – páč , se děti budou v budoucnu podivovat , nad přesně takovými dotazy a vůbec se nebudou divit , jak jejich rodiče :)

Hlada

V Globusu je prý svět ještě v pořádku.

Damiana

Ačkoli v tomto směru bývají tolerantnější spíš ženy – jak vidíš i zde:-) – já osobně k ním nepatřím.
Děti přebírají vzory a podle toho, co se jim prezentuje, si utvářejí svůj budoucí názor a přispůsobují se mu. Je to snadné, protože nemají žívotní zkušenosti, ani možnost srovnání. Pokud se jim něco předkládá jako to součást něčeho, nebudou si tedy vybírat – jak to běžně dělá dospělý – ale budou to brát jako něco, co by takhle mělo být. Jedno je jisté. Budou mít pořádně zamotanou hlavu. Ať se buzny (díky Putnovi běžné, „legální“ slovo – takže netřeba se čertit:-) předvádějí jak chtějí, tradiční rodinu taťka a taťka nikdy „neporazí“ ani nenahradí. Když už nic jiného, tak z hlediska přírody je to proti ní. Souhlasím s tebou – nikdo homosexuálům nebere právo na jejich život, ale ti, kteří se chovají jako buzny mají potřebu upozorňovat a dráždit společnost jakýmkoli způsobem, protože jinak by jí byli víceméně putna (hhh:-)… Patří to jaksi k jejich „folklóru“.
To, že existuje i homosexuální orientace lze dětem vysvětlit rozhodně jinak, než pohádkou o dvou princích. V tomto směru „pracují“ média dokonale… Z novodobě přehnané liberálnosti vůči všemu a všem je mi už nanic. Stačí se porozhlédnout po dnešní společnosti; tohle k ničemu dobrému nevede. Lidem chybí řád – nemyslím držení pod krkem a strach, ale obyčejný stud, dodržování základních lidských pravidel slušnosti a hlavně úcta k „něčemu“. Drzost, sprostota, vulgarita, hamižnost a pokrytectví dnes mají pré…
A nejde jen o buzny. „Každý“ je dnes tolerantní tak, až to bolí a pak se složí a skončí na antidepresich, když mu zrovna jeho syn přivede na večeři svého prince. Znám hodně takových případů, ale rozhodně neznám ani jednoho rodiče (heterosexuála), který by skákal nadšením z toho, že zrovna jeho dítě je takto orientované.
Doplňuji:
antidepresivech

Katie

Já jsem naprosto proti protože když budeme už od předškolního věku dětem vtloukat do hlavy ze si princ bere prince kde máme jistotu ze tu za dvacet, třicet nebo třeba ctyricet let nebude více homosexuálů než heterosexuálů??!!

anonym

No vidíš, a i když nám to cpou horem dolem, najdou se pořád lidi, co se jim smějí, nebo je odsuzují za to, že jsou, jací jsou, v budoucnu se počítá s tím, že si homosexuální dvojice budou moct osvojit dítě, v některých státech už je to povoleno, že budou moct být sezdáni jako heteráci, v některých rodinách a podle mě jich je většina o nich mluví před dětmi, jako o (hezky řečeno) zázraku přírody, ale jsou to lidé se stejnými city a pocity jako heteráci, bojují tedy o stejná práva jako my, chtějí, aby byl jejich život stejně hodnotný, jako náš, já znám bohužel jen jednoho homosexuála, ale nic proti němu nemám, proč taky, je to milý a hodný člověk, nic špatného nedělá, žije spořádaným životem se svým partnerem, homosexualita není lepra, aby se jí člověk musel bát, nebo se jí štítil a taky si myslím, že mnoho lidí si myslí, že oni nemůžou vychovávat děti, protože by z nich byli taky homosexuálově, což je nesmysl a taky si hodně lidí myslí, že homosexualita je něco jako pedofilie 🙂, samozřejmě i mezi nimi se najde i takový, ale když se tak stane, je hned v televizi, podle mě to mají v naší společnosti dost těžký.
O té knížce jsem ještě neslyšela, ale nápad je to dobrý, to je prostě můj názor.
Alenad, souhlasím s tebou.

Reuef

Je to jen na rodicich jakou knizku svemu decku prectou…takze dokud to neni v povinnych skolnich/pred­skolnich osnovach tak mi to je ukradeny…

anonym

Vepište odpověď… Mně rozhodně taková knížka nevadí ani neuráží.

Zdroj: http://m.ceska­televize.cz/ct24/kul­tura/228678-mile-deti-zili-byli-dva-princove-milovali-se-a-tak-se-vzali/

jirkajirka

Od Samby,,v budoucnu se počítá s tím, že si homosexuální dvojice budou moct osvojit dítě," Zamyslel se někdo při dnešních šikanách dětí ve škole jak se tito osvojené děti homosexuálu budou mít podmínky ve škole od ostatních dětí?Nebo zdravé dítě od malička bude vyrůstat v rodině homosexuálu. Co pro něj bude normální. Taťka a tatínek,mamka a maminka nebo tatínek a maminka?Jak se v dospělosti sexuálně zařadí? Je to velká sobeckost homosexuálu vychovávat zdravé dítě.

anonym

Jako matka a babička mám vlastní zkušenost, že děti jsou velmi zvídavé a právě to, co se před nimi odsuzuje nebo tají, to je zajímá nejvíc. Stále je lepší, když se jim dostane solidních informací než když si je někde pokoutně seženou samy.
Kdyby byli homosexuálové proti přírodě, tak by je příroda nestvořila a to ani v živočišné říši. Je dávno známo, že sexuální orientace na stejné pohlaví se vyskytuje i mezi jinými druhy než li jen u člověka. Ale jen člověk to stále řeší. Když děti budou brát homosexuály jako běžnou součát běžného života, tak nebodou muset některé buzny na sebe nevhodně odlišným chováním upozorňovat a případným dětem, které budou vyrůstat u takových partnerů, se nikdo ve škole nebude posmívat. Takové knížky a jiné počiny snad vychovají generaci, která nebude řešit takové nepodstatné záležitosti jako my a naše xenofóbní konzervativní společnost.

Araxis

Tak homosexuálních párů či jedinců je jen slabá čtvrtina.Patří to mezi naučné knihy,nebo odborné,či vedené jako pohádka a měly se rádi až do smrti?
:)
Se zajimavosti bych si jí přečetla a pak možná dle svého mínění předala ditěti,ale co rodič to názor.ZA MĚ tedy ne,nepotřebuje vědět a znát.

anonym

Tolik přehmatů v jediné otázce?
Není to nová, ale 11 let stará kniha, není homosexuální, ale prostá pohádka, nikdo to dětem necpe, ale je to osvětová alternativa ke svobodné volbě jak pro pedagogy, tak rodiče.
Tón dotazu je natolik nasáklý homofobním šovinismem, že ani nepřekvapují primitivní gramatické hrubky („televizy“ a „prins“).
Podobně předčasné uzamčení otázky jakoby napovídalo snaze o znemožnění objektivnějších názorů.

A nyní jasná, střízlivá a srozumitelná fakta:
„Když se princové milují, pomohou dětem pochopit gaye“ – Pohádku v roce 2002 napsala holandská spisovatelka Linda de Haan a ilustrovala Stern Nijland. Kniha se následně dočkala osmi překladových vydání a také několika divadelních adaptací po celém světě.
Vedle loňského příběhu Markéty Pilátové Jura a lama o chlapci se dvěma maminkami by to u nás byla jedna z prvních pohádek o homosexuální lásce.
U nás si tak liberální přístup nedokážu představit," říká překladatelka Adéla Elbel.
Coretta Scott Kingová, vdova po zavražděném Martinu Lutheru Kingovi, se vyjádřila:
„Homofobie je jako rasismus, antisemitismus a další podoby fanatismu, které dehumanizují velké skupiny osob, chtějí je zbavit důstojnosti a osobnosti.“

NÁZOR DĚTSKÉHO PSYCHOLOGA JAROSLAVA ŠTURMY
Dnešní svět je velice pestrý a podle specialisty je tedy přirozené, že vycházejí publikace s různým zaměřením. Knihu ostatně každý rodič může a nemusí využít. Pokud na to není připraven, nejde mu to ukládat jako povinnost, míní Šturma. „PRINC A PRINC JE VŠAK JAKOUSI POMŮCKOU, JAK V DÍTĚTI VYBUDOVAT TOLERANCI, ANIŽ BY SE RODIČE MUSELI BÁT, ŽE BY DOŠLO K POŠKOZENÍ JEHO VNÍMÁNÍ TRADIČNÍHO MODELU RODINY,“ doplnil. Ačkoliv se případné homofobie v člověku završují spíše v dospělosti, jedná se o kontinuální proces, kterým prochází už od dětství.„RODIČE BY S DĚTMI MĚLI O TĚCHTO VĚCECH MLUVIT,“ říká Šturma. Beztak si údajně všimnou, že pro kamaráda ze školky třeba chodí dvě maminky nebo dva tatínci. POHÁDKY NEJSOU NIC JINÉHO NEŽ PODOBENSTVÍ ŽIVOTA.
„ Ale že by byl někdo z dětí pobouřen, to bylo to jediné, co se nestalo. VYPADÁ TO TEDY, ŽE NA POBOUŘENÍ JSOU TADY DOSPĚLÍ."
http://aktual­ne.centrum.cz/kul­tura/umeni/cla­nek.phtml?id=77­3721
http://kultura­.idnes.cz/gay-osveta-princ-miluje-prince-ma-hotovy-cesky-preklad-p1a-/literatura.as­px?c=A130305_121127_li­teratura_jaz
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/kul­tura/228678-mile-deti-zili-byli-dva-princove-milovali-se-a-tak-se-vzali/
https://www.hit­hit.com/cs/pro­ject/80/vydani-gay-pohadky-princ-a-princ?variant=a
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/jsou-pro-nas-homosexualove-normalni-nebo-se-pretvarujeme/
http://gay.ini­ciativa.cz/www/in­dex.php?page=cla­nek&id=33
http://www.na­kluky.cz/maga­zin/item/1644-pruzkum-homosexualove-vadi-mene-tolerance-v-cr-se-zvysuje/
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­mosexualita
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­mofobie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99ed­sudky_v%C5%AF%C­4%8Di_sexu%C3%A1ln%C­3%AD_orientaci

P.S. Pěkně se nám tu uživatelé odhalili a jen potvrzují poznatky MUDr Cyrila Höschla o internetové lůze zneužívající anonymity.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/H%C3%B6sc­hl

annas

Slyšela jsem o knize v TV, ale neposlouchala pozorně, že je určena předškolním dětem. Ale jak jsem zmínila ve své odpovědi, nevěnovala jsem pozornost ani znění otázky. Moje chyba. Tudíž jsem body za některé odpovědi udělila nedopatřením…

anonym

Řada bludů z neznalosti? – viz dohady v odpovědích:

  1. Homosexuálů není 1/4, ale 4–4,8%.
  2. Otázka potomků je řešena právě ve 2 díle téže pohádky. Pokud ji tazatelé neznají, zmohou se jen na pomluvy a znevažování.

Občas by bylo dobrě si něco o tématu přečíst, než někdo začne dělat ukvapené laické závěry.

  1. Rubrika zábavy s pokleslým chatováním je spíše výsměchem, téma je zcela seriózní a spadá spíše do Kultury a společnosti; ovšem to by ona kultura nesměla chybět i mnohým rádobydiskutérům.

anonym

A když se zeptáte dítěte v děcáku, kde by chtěl být radši, jestli u homosexuálů, nebo tam, určitě řeknou, že u homosexuálů, pokud je teda nějaká „přechytralá teta“ předem nenaočkuje, že homosexuálové jsou něco, jako pedouchové. Dítě potřebuje cítit zázemí, klid a pohodu, jen tak se z něj stane dobrý a kvalitní člověk, vychovaný dvěma normálními, rozumnými lidmi, je to samozřejmě lepší, než trčet do osmnácti let v děcáku, ano, najdou se i mezi nima šmejdi, co i děti zneužívají, ale to dokážou dělat i heteráci, i ctěný a vážený kněz může a často bývá pedofil, jednoduše řečeno, homosexuálové jsou normální lidi jako všichni ostatní, s tím rozdílem, že žijí se stejným pohlavím a nemůžou mít tedy spolu děti.
Bohemica, souhlasím, je mnohem horší dítě opustit, to je podle mě velmi, velmi odporný a trestuhodný čin,

anonym

jirkajirka no a jsme u toho, zdravé dítě, zdravý dospělák,… homosexualita není nemoc, homosexuál není nemocný člověk a umí dítěti normálně vysvětlit, jak běžná rodina vypadá, u Gabrušky je to jasně napsané.
Ta šikana, no to je taky výchovou, dětem doma řeknou jejich inteligentní nepoučení rodičové, že je to „fuj“, tak to opakují po nich, no tak ať jsou děti v dětských domovech radši s „tetami“, jestli je to pro ně lepší, tak fajn.

anonym

Také souhlasím s názorem, že až se z „toho“ přestane dělat problém, tak to prostě nebude problém.

anonym

jirkajirka: připadá mi mnohem sobečtější jednání rodičů, kteří opustí z nějakých důvodů své dítě a nechají ho
v ústavu, než snaha párů stejného pohlaví, kteří chtějí takové děti vychovávat. Ostatně znám několik lesbiček, které spolu vychovávají děti z předešlých vztahů a nikdo se nad tím nepobuřuje. Většině chlapů prostě vadí homosexuálové (gayové), ale lesby jim nevadí. Ženy naopak jsou tolerantnější, protože na nich většinou spočívá tíha výchovy dětí (o těhotenství a porodu nemluvě) a proto si váží jakéhokoliv života více než muži. Ženy málokdy vyvolaly válku a válčily.

fcoop

Bohemica – tvá logika bere dech.
"Kdyby byli homosexuálové proti přírodě, tak by je příroda nestvořila a to ani v živočišné říši. "
Co takhle pedofilové?

Ti se vyrábějí v nějaké fabrice na druhové úchylky?

To zařízení,které každé vlastní, a na pohlaví nezáleží,slouží jednoznačně k tzv. „Zachování druhu“ – prostě k rozmnožování.

Jsou to lidé,samozřejmě,ale nedělejte z nich mučedníky.

Za chvíli budou hetero pronásledovaná menšina.

Na tu liberálnost jednou dojedeme.

Všichni budeme gayové a scházet se budeme v mešitách.

anonym

fcoop: Pleteš si sexuální úchylky se sexuální orientací.
K rozmnožování slouží vždy jen část jakékoliv populace. I to je příroda.
Nikdo nedělá z jinak orientovaných lidí mučedníky, prostě jejich přítomnost je fakt, se kterým se můžeš smířit, můžeš proti nim bojovat, mohou ti vadit, ale to je asi tak všechno co s tím naděláš…
Počet hetero i homo jedinců, se v dějinách lidstva nikterak nemění, jen se v různých dobách
k publicitě přistupovalo různě.
Na liberálnost nikdo ještě „nedojel“, ale právě na demagogii ano.
Já rozhodně gay nebudu. Proti odlišnostem se nejvíc bouří ti, kdo nějakou odlišnost tají, protože se s ní neumějí vyrovnat.
A nebudu ani náboženský fanatik.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-snc7/p480x480­/426125_1020064448681464­4_629150091_n­.jpg

fcoop

Bohemica – dík za tvé otevření mých očí.Netušil jsem,že když mám z jinak sex. orientovaných husí kůži,

jsem vlastně latentní homosexuál.Konečně mám klid,vím,co jsem zač a jdu si koupit šminky.

Tyhle debaty jsou k ničemu.

Ještě citace:„Na liberálnost nikdo ještě "nedojel“, ale právě na demagogii ano"

To je demagogie opravdu velké ráže.
Co si přečíst něco o historii?

anonym

doporučuji: demagog.cz
a na facebooku Demagog.CZ

anonym

a ještě dovětek pro jirkajirka, který evidentně nemá potřebnou erudici v této problematice. Jak se dítě vychovávané párem gayů nebo lesbiček sexuálně v dospělosti zařadí?
Tak, jak mu bylo dáno v genetické výbavě ještě před narozením! Jakákoliv výchova kohokoliv to těžko změní.