Toruk

Co si myslíte o muslimském trestu „useknutí ruky“ za krádeže?

Krádeže- v množném čísle. Íránci tvrdí, že ruku zkracují až po 100 krádežích. Souhlasili byste s takovým trestem? … Kdyby měl vymítit kriminalitu?
Pak mají taky trest ukamenování ženy za cizoložství- ovšem ten odmítám bez diskuze.
http://zpravy­.idnes.cz/kdyz-ruka-krade-musi-byt-zkracena-v-iranu-usekli-koncetiny-peti-zlodejum-1qk-/zahranicni.as­p?c=A100722_165647_zah­ranicni_ipl

Doplňuji:
ten který je: naši prapředci ještě v 19. století za krádež nabodávali na kůl. Ne za 100 krádeží, ale třeba za krádež prasete. Takový ubožák už neměl šanci se napravit- umíral dlouhou a trýznivou smrtí* Je pravda, že to byly spíš lynče sedláků a ne spravedlivý trest… Ale vůbec bych neváhal a raději si nechal useknout tu ruku, než nabodnout na kůl…

*Tělo vlastní vahou klesá na hrot kůlu a vnitřnosti jsou pomalu tímto hrotem trhány.

Nejlepší odpověď
pekynka

To by tu chodilo bezrukých lidí!!!

Další odpovědi
1popelka1

Pro české megatuneláře je po 100 krádežích pozdě…/// ale to neznamená, že tyto tresty schvaluji, zásadně jsem proti násilí..

I když nevěru (jakoukoliv) neschvaluji, druhý trest odmítám taky.

A propos, co hrozí mužům, když už jsme u toho? 🙂

vecernice

Pokud by někde děcko ukradlo bonbony,tak je to nesmysl,ale pokud někdo třeba invalidovi ukradne vozík,nebo v sanitce dýchací přístroj atd.A že takových případů přibývá,tak bych mu tu ruku klidně učmajzla.Ovšem to ukamenování za cizoložství je nesmysl.Za prvé kolem je samej písek a za druhé s tím nesouhlasím.

anonym

spis nez sekat ruce coz je brutalni za kradez,zprisnila bych tresty za pedofilii,vraz­du,znasilneni,al­kohol za volantem,a to poradne dlouhou dobou ve vezeni

Fly

Je to proti morálním zásadám. Kdyby v Americe někdo provedl 100 krádeží – ehm, no to by musel začínat dost brzo, aby je všechni stihl, díky vézení- tak by byl už pěkné starý a nevím, jestli by ještě dokázal krást. Nevím, jestli tam nemajéí tresty ve vězdení, nebo jsou tak nízké… každopádně to ROZHODNĚ neuznávám. Je to nelidské. O ukamenování ženy kvůli nevěře ani nemluvě a o bičování kvůli alkoholu snad ani nechci slyšet. Zákon Šariá by měli rychle zrušit.

ten který je

Pryč s nějakým takovým zákonem.Žijeme v Evropě ve 21 století a takový zákon tu nemá co pohledávat – je nám cizí.A vůbec co by asi řekli naši prapředci kteří ubránili Víden v r.1683 na naše počínání dnes?:-(

gnr54

Oko za oko,zub za zub.Je tu příliš moc zlodějů a tunelářů. Nejdřív bych začla od shora!!