alenad

Co si myslíte o mobil.cz internet zdarma ?

Nevidíte v tom nějaký zádrhel? a 200 MB – je málo ? nebo stačí ?

Nejlepší odpověď
praivo

200 MB není moc, ale pokud se nebudeš dívat na videa nebo používat mobil jako modem a budeš používat mobilní verze webových stránek, mohlo by to stačit. Jen pozor, zpomalení nenastane jen po vyčerpání FUP, ale, pokud to nestihneš vyčerpat včas, po 30 dnech od posledního dobití.

Další odpovědi
cochee

Problém je právě v těch dvoustech MB, to stačí tak na nějaké maily a základní pohyb po webu, někomu to stačí jen na pár dní, zvláště na smartphonu. Druhé omezení je 30denní lhůta, pokud není FUP vyčerpán, i tak rychlost spadne po 30 dnech. Dále tam mají napsáno, že to nelze použít v roamingu. Po vyčerpání padá rychlost na 16 kbps, tzn. internet není úplně mrtvý, nicméně ta rychlost je velmi omezující.

Zdroj: http://www.mo­bil.cz/faq.as­px

Sta67

Zádrhel je v tom, že po měsíci nebo po 200MB je nutné znovu dobít, aby šel internet rychle. Takže provoláš-li více než 200Kč za měsíc, a navíc ještě dříve, než prointernetuješ 200MB, tak je internet opravdu zadarmo. Nebo pokud ti stačí ten extrémně zpomalený internet. (16kb/s je rychlost, která byla aktuální v roce 1996, a třeba O2 má zpomalení na 200kb/s.) V ostatních případech ta nabídka není moc výhodná. Třeba u Bleskmobilu sice Internet zdarma není, ale stačí na něj 100Kč měsíčně (pravda, jen 100MB, za 200MB to je už 150Kč). A máš-li chytrý mobil a v něm internet, nevidím důvod, proč volat za 2,50Kč/min, když přes internetové VoIP můžeš volat za 1Kč/min i méně.

Bedy

200MB je celkem solidní, pokud používáte opravdový mobilní prohlížeč. Znám jen dva opravdové – a to Opera Mini, která dokáže ušetřit spoustu stahovaných dat, takže to FUPko chvíli vydrží – pravda, tady ho musíte do 30 dní vyčerpat.
Opera Mini funguje snad v každém mobilu až na pár výjimek.

No a tím druhým je Nokia Xpress, který umí těch dat ušetřit ještě víc a rychleji vykresluje stránky, než Opera Mini. Ale je jen pro mobily (a samozřejmě i smartphony) No­kia.

Zbytek jsou sice mobilní prohlížeče, ale nejsou opravdu optimalizované pro mobily a mnohdy než se s nějakou stránkou poperou, na některých mobilech (i smartphonech) či připojeních trvá docela dlouho.

Takže s opravdu mobilním prohlížečem 200MB vystačí nějakou tu dobu, ale je t individuální.