Co si myslíte o lidech, kteří jedí oběd při práci, aby stíhali či udělali více místo toho, aby použili svačinový koutek?

Mají na to např prodavačky u kasy v obchodě či řidič v tiráku nárok ze zákona pokud nestíhají?
Nebo to dělají jen tam, kde pracují sami?
Viděli jste někdy v zaměstnání někoho jíst na pracovišti?

Odpovědi
zjentek

Přesně nechápu výraz svačinový koutek. Je to otázka o nějakých utlačovaných lidech? Či přímo o kriminálních živlech?
Já na svačinu chodím, kam chci, protože čas na ni vyhrazený mi od zákona stejně nikdo neproplatí.

Seznam.cz

Co si myslím, že jsem polootrok investora blázna. Jíst na lešení chleba vytažený z kapsy a přitom očima sledovat kde ten blázen je aby to neviděl že jím, to je nedůstojné člověka. Pokud nejsem psem nebo výrobním strojem.

ivzez

„Svačinové koutky“ najdete jenom u některých zaměstnavatelů.
Zaměstnavatelé jsou povinni umožnit zaměstnancům najíst se,
ale nejsou povinni pro to udělat nic dalšího – zřídit místnost pro oddech
a jídlo, nemusí pořizovat konvici na vodu, mikrovlnku, chladničku, …

O lidech, kteří jedí na pracovišti, si myslím, že kvůli práci nemohou
pracoviště opustit. I jim ale zaměstnavatel musí umožnit se najíst.
V těchto případech se přestávka započítává do odpracované doby.

dubraro

Mohou k tomu mít řadu jiných důvodů. Já například ten, že mi připadá hrubě nepřiměřené dát za nepříliš kvalitní oběd v podprůměrné restauraci 140–150 Kč, jak to teď v Praze je.