lolll

co si myslíte o kávě?

dáváte si ráno k snídani kafe? co si o tom myslíte ?

Nejlepší odpověď
Agneta

Dávám si všechny možné melto – kakaové nápoje, a i bezkofeinovou kávu teď zkouším, ale ta je přesto poněkud nezdravá na žaludek a střeva, neboť je pražená (předpálená). A tu s kofejnem (?) můžeš hned vysypat do odpadu…fakt, ta je na nic :D

Další odpovědi
arygnoc

podľa toho, čo za kávu považujete.

začiatok dňa bez pár espresso a doutníčku si neviem predstaviť.

;-Q

gecco:
:DD taliani hovoria:
káva ma byť ako černoška – čierna, silná a horká (caldo, v oboch významoch – chuťovo [nesladená] i čo sa týka teploty).

Lamalam

Kávu piju, ale nic zvláštního si o tom nemyslím.

da ny

K snídani nikdy (kdysi bílou kávu-meltu)!
Stač ími tak 2× týdně (dříve, v práci i 2 – 3 denně).
Nic zvláštního, zcela se bez ní obejdu :)

cochee

Komu chutná, tak ať si dá. Já doma k snídani kávu nepiju, protože doma ani kávu nemám, a pokud mám ranní, dělám si kávu chviličku po příchodu do práce, kdežto snídávám až kolem deváté a to už je ta káva dávno fuč. Ale jinak není zcela jasné, na co se ptáš – jestli je to zdravé, nebo co vlastně?
Doplňuji:
Agneta: naopak, ten kofein je druhá nejdůležitější věc v kávě, ale to se můžem dohadovat furt dokola, už známe tvůj názor na kofein. Btw pokud nemáš ráda kofein, neměla bys pít ani černý čaj a kakajko, u nichž navíc neexistují bezkofeinové verze.

gecco

Že děláš totéž, co já…
😉
BTW – káva musí být jako Brazilka – černá, žhavá a sladká…
😉

Kelt

Do žaludku by mělo jít něco teplého hned po ránu – káva , čaj, kakao. Záleží v kolik hodin a co si k tomu dám. Ale když mám možnost a chutná mi, tak si to dám. Nezáleží na tom, zda někdo zase nenapíše článek, že káva ráno škodí.

NelieM

K snídani piju čaj. Kávu mám ráda, hlavně dobré silné espresso, nebo cappuccino s pěnou O:)

anonym

Co si myslím o kávě? tohle: http://www.en­dalldisease.com/wp-content/upload­s/2013/02/481171_1449148­98996681_1672731324_n­.jpeg

anonym

Kávu někdy piju a někdy ne,záleží na období či chuti,ale každopádně na mě káva působí dost močopudně i když je „naprobrání“ je ideální.

Drap

Nedávám. Zvláště turek je na lačno dost agresívní na žaludek. To však neni pravý důvod proč kávu nesnídám. Jsem zvyklý na čaj a nemám důvod své zvyky měnit.

talka

Totéž co Lamalam

Kyril Čouda

Občas si ráno dám kafe. Myslím si, že je to sranda.

Agneta

cochee >>> děkuji…ale čím černější a déle louhovaný čaj, tím zdravější je. Pustí totiž třísloviny, které absorbci tejnu zabraňují, a je vysloveně zdravý na žaludek.
Takže to je o přípravě, a né čaji. U kakajka je to zase jinak…tam se o riziku „kofejn“ nedá vůbec mluvit:D

cochee

„…tím zdravější je…“ – zdravější možná, chuťově hnusnější naprosto určitě. Vysloveně zdravé na žaludek není vůbec nic na světě. Vše je jed. Záleží pouze na požitém množství.

arygnoc

„tam se o riziku "kofejn“ nedá vůbec mluvit"

a to vám povedal kto?

;-Q

Agneta

protože ho je tam ještě méně než v cole – a v té je tak málo kofejnu, že by to mohli pít i děti:D
a to mi nikdo nepovídal – já to jednoduše vím:DDDDDD