Avatar uživatele
lolll

co si myslíte o kávě?

dáváte si ráno k snídani kafe? co si o tom myslíte ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Agneta před 3347 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Dávám si všechny možné melto – kakaové nápoje, a i bezkofeinovou kávu teď zkouším, ale ta je přesto poněkud nezdravá na žaludek a střeva, neboť je pražená (předpálená). A tu s kofejnem (?) můžeš hned vysypat do odpadu…fakt, ta je na nic :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

podľa toho, čo za kávu považujete.

začiatok dňa bez pár espresso a doutníčku si neviem predstaviť.

;-Q

gecco:
:DD taliani hovoria:
káva ma byť ako černoška – čierna, silná a horká (caldo, v oboch významoch – chuťovo [nesladená] i čo sa týka teploty).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Kávu piju, ale nic zvláštního si o tom nemyslím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

K snídani nikdy (kdysi bílou kávu-meltu)!
Stač ími tak 2× týdně (dříve, v práci i 2 – 3 denně).
Nic zvláštního, zcela se bez ní obejdu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Komu chutná, tak ať si dá. Já doma k snídani kávu nepiju, protože doma ani kávu nemám, a pokud mám ranní, dělám si kávu chviličku po příchodu do práce, kdežto snídávám až kolem deváté a to už je ta káva dávno fuč. Ale jinak není zcela jasné, na co se ptáš – jestli je to zdravé, nebo co vlastně?
Doplňuji:
Agneta: naopak, ten kofein je druhá nejdůležitější věc v kávě, ale to se můžem dohadovat furt dokola, už známe tvůj názor na kofein. Btw pokud nemáš ráda kofein, neměla bys pít ani černý čaj a kakajko, u nichž navíc neexistují bezkofeinové verze.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Že děláš totéž, co já…
😉
BTW – káva musí být jako Brazilka – černá, žhavá a sladká…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Do žaludku by mělo jít něco teplého hned po ránu – káva , čaj, kakao. Záleží v kolik hodin a co si k tomu dám. Ale když mám možnost a chutná mi, tak si to dám. Nezáleží na tom, zda někdo zase nenapíše článek, že káva ráno škodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NelieM

K snídani piju čaj. Kávu mám ráda, hlavně dobré silné espresso, nebo cappuccino s pěnou O:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Co si myslím o kávě? tohle: http://www.en­dalldisease.com/wp-content/upload­s/2013/02/481171_1449148­98996681_1672731324_n­.jpeg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kávu někdy piju a někdy ne,záleží na období či chuti,ale každopádně na mě káva působí dost močopudně i když je „naprobrání“ je ideální.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nedávám. Zvláště turek je na lačno dost agresívní na žaludek. To však neni pravý důvod proč kávu nesnídám. Jsem zvyklý na čaj a nemám důvod své zvyky měnit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
talka

Totéž co Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kyril Čouda

Občas si ráno dám kafe. Myslím si, že je to sranda.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

cochee >>> děkuji…ale čím černější a déle louhovaný čaj, tím zdravější je. Pustí totiž třísloviny, které absorbci tejnu zabraňují, a je vysloveně zdravý na žaludek.
Takže to je o přípravě, a né čaji. U kakajka je to zase jinak…tam se o riziku „kofejn“ nedá vůbec mluvit:D

před 3347 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

„…tím zdravější je…“ – zdravější možná, chuťově hnusnější naprosto určitě. Vysloveně zdravé na žaludek není vůbec nic na světě. Vše je jed. Záleží pouze na požitém množství.

před 3347 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

„tam se o riziku "kofejn“ nedá vůbec mluvit"

a to vám povedal kto?

;-Q

před 3347 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

protože ho je tam ještě méně než v cole – a v té je tak málo kofejnu, že by to mohli pít i děti:D
a to mi nikdo nepovídal – já to jednoduše vím:DDDDDD

před 3346 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek