Glondajka

Co si myslíte o jednom z nejtajemnějších míst světa o oblasti 51? Co se tam podle vás děje?

Nejlepší odpověď
Drap

Co je na tom tajemného. Je to vojenský prostor, stejně jako řada dalších.

Další odpovědi
arygnoc

tajomné iba pre milovníkov konšpiračných teórií.

Area 51
Oblasť 51
US Air Force installation in Nevada
● USA
oficiálny názov Tretie oddelenie Centra vzdušných síl pre letecké testy.
Tajná vojenská základňa, na ktorej sa vyvíjajú nové druhy lietadiel, založená v roku 1957.
Nachádza sa v oblasti vyschnutého jazera Groom v južnej časti Nevady (medzi regiónom Yucca Flats a Nevada Test Site (NTS) – územím kde sa testujú nukleárne zbrane Amerického úradu jadrovej energie).
Podľa niektorých zdrojov sa tu prevádza aj výskum mimozemských technológií.
V júni 1958 bola existencia základne oficiálne zverejnená.
15. 8. 2013 CIA odtajnila materiály, podľa ktorých bola v oblasti skutočne tajná vojenská základňa a zóna pre testovanie špionážnej techniky.

Používajú sa aj názvy Dreamland, Watertown, The Ranch, Paradise Ranch, The Farm, The Box, Groom Lake a The Directorate for Development Plans Area.

:-Q

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=are­a%2051

led

Uzavretý priestor pre vojenský výzkum a testy s pre verejnosť vytvorenou tajomnosťou odhalenej činnosti, je dokonalou odpútavacou zásterkou pre tajomnejšie naozaj utajené výzkumy a testy v inom tajnom priestore (nazvime ho pre seba 51/0) , možno hneď vedľa zóny 51. To je ale už naozaj lepšie utajené.

Awe

O tom je už hodně článků a videí.Klasická vojenská oblast kde se prostě civilista nedostane.Výzkumy a vývoj nových technologií

msi

tam natáčeli reportéři a než reportér stačil dojet zpět do redakce nebo jak tomu řikají, tak doma, už mu tam zabavili počítač a měl ho prohledávaný někde těma lidma, celou noc ho vyslýchali apod… záznam mu vzali.. tam je plno nejasností apod…

Beer4Real

Kuchaj tam po nocích ufouny!