mandat

Co si myslíte o intervenci ČNB?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Je to zlodějina

Naprostá a neopodstatněná zlodějina, která ani nesplnila to co deklarovala.

Další odpovědi
marci1

Je to zlodějina

Myslím, že tento „zásah“ nebyl nutný.

brillant

Je to zlodějina

Drap

Je to zlodějina

Jindra B

Je mi to jedno

Doplňuji:
Čím to komu ublížilo? Inflace stále zůstala jedna z nejnižších za x desítek let. A eura zrovna nepotřebuju. Takže v čem že je ta strašná zlodějna?

anonym

Je to zlodějina

suaeda

Je to zlodějina

Proč se začalo intervenovat loni na podzim? Nebylo to asi ohledně zastavení deflace, ani zlepšení vývozu. To by se přeci mohlo udělat již dřív, nebo i později, ale těsně před vánoci? Vychází mi jediné. Naplnit státní pokladnu vyšší spotřební daní. Před vánoci se přeci nejvíce nakupuje a utrácí. Nedávno jsem četl několik pochvalných článků jak se nám zlepšila naše bilance za poslední čtvrtletí loňského roku.
Ač můj názor nebude sdílet mnoho lidí, tak já si myslím, že pokud by bylo u nás bylo euro, tak by se podobné praktiky nemohly provádět.

briliant

Je to zlodějina

da ny

Je to zlodějina

Pepa25

Plně to podporuji

Doplňuji:
první statistiky dokládají, že byla úspěšná a očekávám, že v průběhu letoška pomůže snížit nezaměstnanost

Hamon

Ani jedno. Skutecny duvod intervence lezi docela nekde jinde.

zzzzz

Jo, ten znají jen vyvolení, každopádně ten komu se podařilo využít této informace před tím, než se dostala na veřejnost, tak ten už nebude muset nikdy pracovat. To je podle mě celý důvod intervence.