akcul

co si myslíte o hubnutí chůzí?

Nejlepší odpověď
Damiana

Určitě funguje, jen je zapotřebí chodit svižně, rychle, vzpřímeně a hlavně pravidelně a dlouho. Plazit se s pudlem kolem bloku a občas se zastavit na kus drbu, ládovat se u toho párkem v rohlíku nebo nanukem – to asi příliš efektu mít nebude.
(Třeba Nordic Walking (chůze s holemi v terénu) je v současnosti dost oblíbený a řekla bych, že i dost pomáhá – moje maminka si to nemůže vynachválit).

Další odpovědi
anonym

Je to jeden z nejzdravějších způsobů, jak si udržet kondici a zachovat štíhlost. Rozhodně jde o lepší variantu, než jakou nabízejí tablety na hubnutí nebo diety. Navíc je chůze „cvičením“, které organizmus může poškodit jen ve velmi vzácných případech.

Amie

babi říká: nejzdravější způsob jak být zdravý- chodte ALESPOŇ 20 minut v kuse KAŽDÝ DEN.
A co si myslím já? hubnutí já nevedu takže pro mě je to dobrý způsob jak ušetřit za MHD a užít si krásného počasí. Pro mamlku zas způsob na odreagování a jak přijít na jiné myšlenky. Osobně ale spíše volím kolo.

AnnieAnnie

Řekla bych, že je to poměrně nenásilná forma hubnutí. Bohužel výsledky neuvidíte tak rychle, jako když se dřete v posilovně každý den, ale to neznamená, že se výsledky nedostaví, pouze to bude trvat déle. Každý den by jste měla chodit co nejvíce, vystupte o zastávku dříve než normálně atd. Přeji hodně štěstí.

mosoj

Nesouhlasím. počtěte si něco o pohybu a metabolismu těla.
Pokud aerobně nezatížíte svoje tělo ( a to se normální chůzí nedá) nic vám to mimo pobytu na čerstvém vzduchu ( a to je otázka) nedá !!
Určitě ne hubnutí !!!
Tím neříkám že pohyb je škodlivý !

terry

Pokud se jedná jen a pouze o hubnutí chůzí, efekt nebude moc výrazný.
Záleží na době, rychlosti a pravidelnosti chůze.
Určitě ale pomlůže a redukci urychlí, pokud chůze bude v tempu. Je potřeba docílit aerobního tempa a vydržet v něm aspon 50 min. Není to lehké. ale jde to.
Stejně hlavní je životospráva. Vyvážená, úpravidelná a pestrá.
A dostatek čisté vody.

Zubejda

Ale jo,na mne to fungovalo,kdysi. Chodily jsme s kamarádkou svižným tempem tak 3/4 hodiny a druhý den jsem měla vždycky o 1kg méně.To jsem měla ještě v pořádku klouby a páteř,dnes už toho moc nenachodím a váha stoupá.
Taky jsem po nástupu do důchodu chodila denně kromě neděle do bazénu uplavat 1km,ale to bylo na nic,jen taková dobrá ranní rozcvička.