Kelt

Co si myslíte o hodnocení dětských postaviček odborníky?

V pořadu s Krausem byl citován dopis, že Večerníček, porušuje asi 10 bezpečnostních předpisů. Jde po schodech bez zábradlí, skáče do hloubky, jede nepřipoután, rozhazuje papíry atd. Podobné články popisují nevhodnost některých seriálů z hlediska osob stejného pohlaví Křemílek a Vochomůrka, násilí Tom a Jerry, a jiné. To jsou opravdu někteří lidé tak přetíženi, že musí zasahovat i do dětských pořadů?

Nejlepší odpověď
gecco

To je poměrně starý fórek – ironie, sarkasmus…
😁

Další odpovědi
ivzez

Mně to přijde stejně „inteligentní“
jako „módní policie“ apod. …

MK44

Připouštím, že produkce pro děti by neměla mít negativní výchovný vliv. Přece jenom jsme „opice“ a tak napodobujeme to, co vidíme. (Ono možná nejen produkce pro děti.) Je správné, když takový „večerníček“ navádí k něčemu dobrému, má nějaký kladný či mravní příklad, něco nad čím může dítě přemýšlet a o čem s ním můžete po večerníčku promluvit a dojít k závěru, že ta a ta postavička se zachovala správně, že si trpaslíci pomáhají nebo že to a to se dělá tak a tak. Srovnejme Krtečka a Ferdu třeba s americkou produkcí, kde se postavičky jen honí, mlátí po hlavě až se obraz třese nebo si nějak jinak ubližují, řítí se autem, až se to všechno jen mihá. A nejen americké, takové ruské „Jen počkej, zajíci“ také neboptná myšlenkovým obsahem. Ale samozřejmě vše má své meze – například si nevzpomínám, že by mě jako dítě při sledování Pohádek z mechu a kapradí napadlo, zda Křemílek a Vochomůrka mají něco jako pohlaví 🙂

Doplňuji:
Pardon, „nebobtná obsahem“ s „b“.