JanaViki

Co si myslíte o fotoaparátu OLYMPUS?

Mám fotoaparát OLYMPUS SZ-14 a nevím, jestli je to dobrý foťák. Jaký na něj máte názor vy? A jak mám zaostřovat a jak na nezrnité fotky? :) Děkuju za opovědi

Nejlepší odpověď
mosoj

Foťák je to jednoduchý, má pouze režimy A a P. Zaostřování automatické na kontrast. Z toho vyplývají i možnosti práce.- Zaostřuj na to, co chceš mít ostré.
Foť na P ! V tomto režimu by mělo jít nastavit ISO na co nejnižší úroveň ( 80 – 100 ISO). Na vyšší ISO nefoť, jinak tam budeš mít ten šum ( zrno).
V režimu A si foťák nastavuje sám i to ISO a za nepříznivých světelných podmínek tam nastaví moc vysoké !!!

Tady fotky nevypadají tak špatně :
http://www.me­gapixel.cz/olym­pus-sz-14-cerny
Doplňuji:
Teda kvalita úměrná kategorii foťáku. Já osobně bych Olympus nikdy nebral v žádné kategorii.