Avatar uživatele
Debie

Co si myslíte o filmu The Secret (Tajemnství)?

Myslíte, že se tomu dá věřit nebo je to blbost ? Máte s tím nějaké osobní zkušenosti ?
Děkuju předem :))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? fortin, fablen, Salvaje před 4743 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lenjička

Záleží na tom jak to pochopíš a jak moc to budeš brát vážně.
Říkat, že něčemu věřím, a doopravdy věřit, je hrozně velký rozdíl.
Já tomu věřím, na tuto „filosofii“ jsem přišla sama, ještě předtím, než se z toho stal takový boom.
Pokoušela jsem se to předat jiným, ale někteří lidé si myslí, že stačí jinému říct, že tomu věří, a už se budou dít zázraky. Tak to není 😁

Buď vás ta myšlenka prostoupí a vážně budete každý den žít šťastný i „šťastný“ (happy a lucky) život, nebo to kolem vás jen propluje a ještě víc to ve vás probudí závist a nevěřícnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kachninka :P

To zálěží na osobnosti, buď věříš nebo nevěříš :) Já osobně věřím :) a mám se fajn :) mimochodem v knížce je to ještě lépe popsáno :) doporučuji :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fortin

Tak jsem to shlédl. Je to výborný moderní film. Vůbec se v něm nestřílí, je k odpočinutí. Ale věřit nebo nevěřit, to je druh psychologického náboženství. Existuje pro to termín, víra že myšlenkami se dají přitahovat věci. Ale měnit svět se dá, takže je to asi pravda. I když! jak se asi cítil člověk na poušti než zemřel? Zdálo se mu že pije vodu a že už žízeň nemá. Ve filmu vystupují najmutí lidé. Po celou dobu sledujeme proud myšlenek, je to zřejmě kniha ve filmové podobě. Proto ta kniha – jestli existuje musí tvůrcům vydělat peníze. A to je to tajemství. Napsat cokoliv o úspěchu který lidé chtějí, napsat jak to funguje, mluvit o tom na přednáškách a prodávat výtisky. Je to druh vydělávání peněz. Ale je to moc povedený film.

Zdroj: http://www.the­secret.tv/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Podle mě na tom něco je. Začala jsem tak uvažovat a musím říct, že mi to celkem funguje ;) A je fakt, že i v opačném – negativním směru to funguje. Ne nadarmo se asi říká „na po**aného i záchod spadne“ a „víra tvá tě vyléčí“ :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek