Debie

Co si myslíte o filmu The Secret (Tajemnství)?

Myslíte, že se tomu dá věřit nebo je to blbost ? Máte s tím nějaké osobní zkušenosti ?
Děkuju předem :))

Nejlepší odpověď
Lenjička

Záleží na tom jak to pochopíš a jak moc to budeš brát vážně.
Říkat, že něčemu věřím, a doopravdy věřit, je hrozně velký rozdíl.
Já tomu věřím, na tuto „filosofii“ jsem přišla sama, ještě předtím, než se z toho stal takový boom.
Pokoušela jsem se to předat jiným, ale někteří lidé si myslí, že stačí jinému říct, že tomu věří, a už se budou dít zázraky. Tak to není 😁

Buď vás ta myšlenka prostoupí a vážně budete každý den žít šťastný i „šťastný“ (happy a lucky) život, nebo to kolem vás jen propluje a ještě víc to ve vás probudí závist a nevěřícnost.

Další odpovědi
Kachninka :P

To zálěží na osobnosti, buď věříš nebo nevěříš :) Já osobně věřím :) a mám se fajn :) mimochodem v knížce je to ještě lépe popsáno :) doporučuji :)

fortin

Tak jsem to shlédl. Je to výborný moderní film. Vůbec se v něm nestřílí, je k odpočinutí. Ale věřit nebo nevěřit, to je druh psychologického náboženství. Existuje pro to termín, víra že myšlenkami se dají přitahovat věci. Ale měnit svět se dá, takže je to asi pravda. I když! jak se asi cítil člověk na poušti než zemřel? Zdálo se mu že pije vodu a že už žízeň nemá. Ve filmu vystupují najmutí lidé. Po celou dobu sledujeme proud myšlenek, je to zřejmě kniha ve filmové podobě. Proto ta kniha – jestli existuje musí tvůrcům vydělat peníze. A to je to tajemství. Napsat cokoliv o úspěchu který lidé chtějí, napsat jak to funguje, mluvit o tom na přednáškách a prodávat výtisky. Je to druh vydělávání peněz. Ale je to moc povedený film.

Zdroj: http://www.the­secret.tv/

Salvaje

Podle mě na tom něco je. Začala jsem tak uvažovat a musím říct, že mi to celkem funguje ;) A je fakt, že i v opačném – negativním směru to funguje. Ne nadarmo se asi říká „na po**aného i záchod spadne“ a „víra tvá tě vyléčí“ :)