Co si myslíte o doučování např. u učitelů z jiných škol? Je to nefér vůči studentům, kteří se poctivě sami učí doma?

Já ano. Celkem 4 různé učitelky na matematiku, abych prolezl koncem základní školy a pak také střední školou s maturitou. Díky nim jsem to silou vůle uhrál na čtyřky a to jsem se snažil. Vážím si jejich pomoci, ale tak měli za to samozřejmě peníze, takže si myslím, že to byla oboustranná podpora ne? Zadarmo ani kuře nehrabe. Zvlášť dnes. Buď jsem je navštěvoval u nich doma, či přímo u nich ve škole jak měli čas.

Dneska mi na vše stačí kalkulačku a sčítání/odčítá­ní/násobení/dě­lení. Víc kloudně nepotřebuji. :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Na základní škole to vzal čert, ale na střední škole to už
podle mne je nefér vůči žákům (studenti až na VŠ), kterým ti,
kteří nezvládají učivo sami, zbytečně zabrali místo.

Další odpovědi
Dochy

Není to nefér. Učení se není o závodění a soupeření s ostatními. To až případné zkoušky.
Je snad nefér, že Jágr trénuje na ledě několik hodin denně, zatímco já na bruslích stál naposledy před 15 lety? Podle mně ne. Je jeho rozhodnutí trénovat a moje netrénovat. Nefér by bylo dát Jágrovi na nohy rezavý brusle, do ruky napůl shnilou hokejku, navlíct ho do dresu připomínajícího svěrací kazajku a pak ho donutit aby se mnou poměřil síly na ledě…

Jen mně tak ještě napadlo k tomu příkladu s Jágrem… že si nejsem jist jestli by to bylo nefér vůči němu, nebo vůči mně… 😉