kocickaaa

Co si myslíte o doplňcích stravy?

Myslím tím třeba chrom, který přispívá k menší chuti k jídlu, nebo centrum A-železo nebo jen samotné „céčko“ nebo třeba zeaxantiny a luteiny pro zdravé oči? Myslíte, že i doplňky stravy ničí játra, ledviny?.. díky :)
Doplňuji:
žil bez nich miliony let, ale jak dlouho se dožil? 40 let byl vrchol ;)

Nejlepší odpověď
arygnoc

člověk bez nich žil miliony let – a teď nemůže? (je to jenom byznys)
Doplňuji:
ale jako LIDSTVO přežili.
A my? plodíme děti s defektama, nejsme schopni se množit, no hruza!

Další odpovědi
Berušinka

Radši si nemyslím nic =D
Nic nenahradí pestrou stravu, které nechybí ovoce a zelenina, maso atd atd…na plnou hubu – jsou to s*ačky
Doplňuji:
=D =D =D Tak to si mě pobavila … 40–50 let … a proč? Protože nebylo zdravotnictví, péče atd.

tom004

Dobrý trik,jak z lidí tahat peníze.

anonym

vitamínu cé se přijímá aj tak nadměrná většina, proč potom teda si ještě tímto ničit orgány?
Doplňuji:
pokud máte špatnou stravu a potřebujete si doplňovat stravu, tak ano, ale jen tak, že začnete si dávat jakékoliv tabletky apod. bez bředchozích testů je absolitní nesmysl, protože většinou máme dostatek všeho.

hanulka11

kdo na to má ,ať si to koupí
vše má své pro a proti

Jikra

Přesně to samý co píše tom004.
A co se týká chromu tak já používam diachrom a(asi bych ho musel musel dlabat na putny)že bych měl menší chuť k jídlu no tak to se směju cha-cha.

hanny 2

Doplňky stravy užívám už 20let a věřím jim.Ale ne ty z lékárny,ale od firmy,která využívá k výrobě zkušenosti filosofie čínské dynastie a poznatky nejnovějších vědeckých studií.Ale to je každého věc a musí si to srovnat v hlavě.Auto když stárne,tak ho také musíte opravovat a různě inovovat.
Všichni už v mém věku mají nějaké ty zdravotní potíže a mě minule švagr říká:„O čem se s tebou mám bavit,tebe nic nebolí.....“ Mé sestře nedávno tyto produkty také moc pomohly narozdíl od doktorů!!!Těm zase nevěřím já!A to jsem vystudovaná zdravotní sestra a za naše zdravotnictví se stydím!Ještě že mám tyto produkty,které mě nabíjí energií a nic mě nebolí.Nemocná jsem nebyla snad 20let.
Toť můj názor a moje zkušenost.

jendahun

Určitě je něco pravdy na tom,že farmaceutické firmy z lidí tahají peníze za placebo.Na druhé straně,doba se změnila,životní prostředí a podmínky v minulosti,se nedají srovnat se současností.Závadné potraviny,radi­oaktivní mraky,exhalace,kou­ření,celkově způsob života.Nedovedu si představit,že bych jako silný kuřák a těžce manuálně pracující člověk doplňoval vitamín C,potřebné množství(1000–3000mg)z přírodních zdrojů.Nemám na to peníze a nemám čas do sebe naládovat několik kilogramů paprik,nebo pomerančů.Nemám ani čas na to,po takové spotřebě vlákniny a vitamínů,prosedět půl dne na záchodě.Posledních pár let používám denně B-komplex forte proti klíšťatům v lese,kde pracuji.Thiamin B1 opravdu funguje lépe,než celá baterie repelentů.A to už nerozvádím další účinky.Karnitin se taky osvědčil v práci.Pozdější nástup únavy,rychlejší regenerace a úprava nadváhy.Dělám s pilou,při použití ginkgo biloba nebrní a nemrtví tolik ruky,guarana – lepší proti únavě než kofeinové tablety, atd..Nechci se zase stavět do opozice,ale nemůžu si pomoct.Samozřej­mě,že si vybírám firmy,které tyto doplňky prodávají.

Deli

Myslím si, že kvalitní doplněk stravy užívaný tím, kdo ho opravdu potřebuje – to je v pořádku.
(Jsem po dvou operacích kolene, takže léta beru kloubní výživu na doporučení lékaře.)

Brát ale něco jen proto, že to v reklamě říkali a co když mi to náhodou chybí – to jsou peníze nacpané do chřtánu farmaceutických firmám.

suaeda

Doplňky nebrat. Jak už zde se zde většina vyjádřila. A „Berušinka“ to řekla úplně přesně.

Hlada

Myslím, že jsou tak neúčinné, že neuškodí v žádném množství.

topej

K udržení zdraví a k ochraně před nemocemi nejvíce přispívají celková strava a společné, komplexní účinky velkých skupin živin. Většina národů Evropy nerozumí problematice výživy a zdraví, a platí za to vysokou cenu. Trpí nadváhou a jsou nemocní. Nejzdravější stravou, jakou můžeme konzumovat, je strava s vysokým obsahem sacharidů. Nejméně 99% námi konzumovaných sacharidů pochází z ovoce, zeleniny a obilovin. Pokud je konzumujeme v neupravené a přirozené podobě, pak se většina sacharidů nachází v tzv. „složené formě“, tzn., že během trávení se tyto sloučeniny řízeně – enzymaticky rozkládají. Jeden druh správné výživy pomáhá univerzálně a nikdy nám neuškodí.
Vytrhávat z kontextu jednotlivé vitamíny, prvky, mikroelementy atd. často podléhá módním a neodůvodněnýn trendům. Nikdy to nic nevyřešilo. Jediná cesta je změna životního stylu, ale na to většina populace zatím nemá.