Max Bekrt

Co si myslíte o dnešní generaci, generaci 21. století?

Příšerné dětičky… Děti mi nevadí, ale ta výchova

Nejlepší odpověď
xxx3

o „generaci“ si nemyslím nic, o konkrétních dětech leccos. Jsou mezi nimi často velké rozdíly. Ale souhlasím, že výchova hraje roli a pokud je špatná, tak se to na dětech projeví.

Další odpovědi
Lamalam

„Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele.“ Tohle napsal Sokrates už před nějakým časem.

Kepler

Děti máme takové, jaké si je vychováme. Škola je jen od toho, aby dětem předala vědomosti. Správně vychovávané dítě je pak i mnohem připravenější ty vědomosti absorbovat. Moje vnučka, nyní devítiletá, uměla číst a psát už v předškolním věku, nyní patří mezi nejlepší ve třídě, učí se angličtinu a hraje s otcem golf. Nesedí jen u počítače. Proč to tak je? Rodiče se jí VĚNUJÍ v maximální možné míře.

Psychotic

Myslím si, že je stejná jako každá jiná. Hodně slušných, hodně grázlů. Záleží na výchově. Každá generace už od nepaměti si myslí, že ta následující je nevychovaná a každá generace se mýlí. Je vychovaná jinak, nikoli méně nebo hůře.

agentpv

  1. Jsou líní a rozmazlení, ničeho si neváží – všechno mají hned, bez nějaké snahy.
  2. Jsou bezohlední a agresivní, chybí úcta – ale stačí se podívat jaké hrají hry na PC anebo jaké sledují filmy, samé násilí, války a vraždy a to i v kreslených pohádkách.
  3. Jsou nepraktičtí, nic neumí – nejenže zavázat si boty je úkol nad jejich síly, ale problém jim dělá i něco vystřihnout nůžkama, slepit, nakreslit a nedej bože zapnout/ rozepnout knoflík !!

Pracuji v 1. třídě jako asistent pedagoga, tak do toho trošku vidím.

marci1

Výchova dnes jako by skoro neexistovala. Děti dostanou najíst, čisté oblečení, mají doma teplo a teplou vodu. Ale ony potřebují, aby s nimi rodiče komunikovali, mohly se kdykoliv na něco zeptat, aby jim rodiče vysvětlili, jak se mají chovat ony, jak se mají chovat k ostatním lidem. Že mají poprosit, poděkovat, pozdravit, chovat se slušně ke starším dětem. Místo toho děti sedí u PC, sledují stále mobil, nebo sedí u TV. U každého dítěte je vidět, jestli se mu rodiče věnují nebo ne. 🙂

xxx3

agentpv: práve asistenta pedagoga předpokládá, že se člověk více setkává s dětmi, které mají nějaký problém – trpí nějakou poruchou, jsou zanedbané apod. Vyvozovat z toho něco o VŠECH dětech je nesmysl. Znám také spoustu dětí a uvedená charakteristika ROZHODNĚ neplatí na většinu.

agentpv

Ale já dělám asistenta jednomu dítěti, ty ostatní z nichž vyplívá má odpověď jsou úlně „normální“. Samožřejmě že jsou jedinci kterých se má charakteristika netýká, ale i ti se časem nechají semlít okolím, aby se vyhnuli šikaně pro odlišnost.

xxx3

tak podle pravděpodobnosti je možné, že se občas sejde víc problémových dětí na jednom místě, třeba je to tento případ. aby se ale dalo takto vyvozovat něco o statisících dalších, tak by to člověk měl mít podložené nějakým zkoumáním a tvrdými daty.

redy

xxx3 – diskuze, bodík patří sem 🙂